Po ogromnym sukcesie listopadowych koncertów Ani Szarmach i Franka McComba, już w maju czekają nas kolejne wspólne występy artystów. Podobnie jak poprzednio ten wyjątkowy wieczór muzyczny będzie się składał z dwóch części koncertowych. Frank McComb oraz Ania Szarmach na wspólnej scenie wykonają najpiękniejsze kompozycje ze swoich repertuarów. Ich wzajemna fascynacja wszelakimi odcieniami muzyki soul, r’n’b oraz jazzu daje nam zapowiedź i gwarancję niespotykanego muzycznego show na światowym poziomie.

To jedyna okazja, aby obejrzeć wydarzenie w którym dwa odrębne koncerty i repertuary łączą się w jeden muzyczny spektakl. Całość będzie utrzymana w bardzo kameralnej, niemal intymnej konwencji, która dzięki prostocie i szlachetności akustycznego brzmienia instrumentów ma wprowadzić słuchacza w najbliższy kontakt z żywą muzyką.

Ania Szarmach – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Gościnnie zapraszana do wielu muzycznych projektów; jej głos i chóry można usłyszeć na kilkudziesięciu płytach. Współpracowała m.in. z takimi artystami jak Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Ewa Bem, Polucjanci, Sistars czy Kayah. Wydała trzy solowe albumy. Doceniona przez publiczność i krytyków. Nominowana do Nagrody Fryderyków oraz Super Jedynek.

Frank McComb – amerykański soulowo-jazzowy wokalista, klawiszowiec i kompozytor. Porównywany często w swojej barwie i lekkości brzmienia do Donny’ego Hathaway’a i Steviego Wondera. Współpracował z wieloma renomowanymi artystami, w tym z Prince’em, Chaką Khan, Teddym Pendergrassem, Geraldem Levertem i Teeną Marie. Jako wokalista i pianista współpracował i koncertował z czołówką światowych muzyków takich jak Stevie Wonder, George Duke , George Benson, Brandford Marsalis, Marcus Miller i wielu innych.

Frankowi i Ani towarzyszyć będzie znakomity skład muzyków:

Grzegorz Jabłoński – instrumenty klawiszowe
Piotr Żaczek – bas
Robert Luty – perkusja
Damian Kurasz – gitara

Koncerty odbędą się:

  • 05.05 – Warszawa, “Po Prostu Zachęta” (sala kinowa)
  • 07.05 – Wrocław, Klub “Firlej”
  • 08.05 – Zielona Góra, Piwnica Artystyczna Kawon
  • 09.05 – Poznań, Blue Note
  • 10.05 – Szczecin, Free Blues Club.