5 kwietnia godz. 19:00 Anna Dereszowska Instrukcja Obsługi Kobiety – oczywiście nie ma jednej, uniwersalnej „Instrukcji obsługi kobiety”, bo i kobiety różnią się od siebie jak płatki śniegu.

Anna Dereszowska-kopia 2

Żartobliwy recital, będący próbą rozwikłania zagadek kobiecej duszy, do której kluczem może być muzyka i trafnie dobrane słowa. Sprawdzi to na sobie aktorka Anna Dereszowska, wykonując wielkie standardy polskiej piosenki. Wieczór obfitować będzie w utwory o zawiłościach duszy kobiecej. „Sing sing”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Umówiłam się z nim na dziewiątą” to tylko niektóre z nich. Uzupełnieniem będą praktyczne porady dla płci obojga, np.: jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych (np. jak zachować się ma mężczyzna, słysząc pytanie: „Czy nie wyglądam w tym grubo?”), jak udekorować stół na przybycie teściowej, jak dokonać podziału ról w związku, jak pielęgnować rośliny kaktusowate – słowem: kieszonkowe kompendium wiedzy życiowej w lekkiej formie recitalu.

Annie Dereszowskiej towarzyszyć będzie zespół Febus Wąsaty Trio. To wszechstronni muzycy, mający na swoim koncie wiele koncertów, płyt i nagród (m.in. nagrodę Grammy dla Konrada Kubickiego). Nazwa grupy pochodzi z jednego z wierszy Wisławy Szymborskiej – “Kobiety Rubensa”.