13 maja brytyjski wirtuoz skrzypiec powróci do Stodoły i tym razem poprowadzi w niezwykłą podróż po historii muzyki skrzypcowej – od sonat Bacha po kompozycje własne, inspirowane jazzem, rockiem, oraz nawiązujące do bliskiej Kennedy’emu twórczości Jimmi Hendrixa.

Wraz z Nigelem Kennedy’m wystąpią zaproszeni przez niego wybitni przedstawiciele zarówno polskiego jazzu, brytyjskiego rocka oraz londyńskiej współczesnej sceny jazz & funk.

W lutym 2012 Nigel Kennedy zaprezentował Bach i Fats Waller w Azji. Kompletnie akustyczny program, stworzony do miejsc z naturalną akustyką. Pierwsza część zawiera solowe kawałki Bach’a, a w drugiej Kennedy zaaranżował muzykę Fats Waller’a do grania na skrzypcach, gitarze i perkusji.

W marcu 2013 Sony Classical wydało album Recital Nigela Kenned’iego. Znajdują się na nim nagrania klasyczne związane z programem Bach spotyka Fats Waller’a.

Od ponad dwudziestu pięciu lat Nigel Kennedy jest uznawany za jednego z czołowych światowych wirtuozów skrzypiec. Jego unikalna technika, ogromny talent wniosły powiew świeżości zarówno do klasycznego jak i do współczesnego repertuaru.

Jedyny w swoim rodzaju, Nigel Kennedy wystąpi 13 maja w klubie Stodoła!

Bilety w cenie od 69 pln do kupienia w kasie klubu Stodoła (Warszawa, ul. Batorego 10).

Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl