Shantelle Monique amerykańska wokalistka o charakterystycznej soulowej barwie głosu. W śpiewanych przez nią piosenkach wyraźnie słychać brzmienia akustycznego bluesa, soulu i jazzu. Wokalistka pochodzi z Miami w USA, od 2 lat mieszka jednak w Paryżu, gdzie regularnie koncertuje i pracowała nad debiutanckim albumem.

Dzisiaj mamy okazję posłuchać utworu z nadchodzącej płyty artystki zatytułowanej “Sequoia” której premiera odbędzie się już 10 marca.

Amerykance od zawsze towarzyszyła sztuka; w rodzinnym gronie otoczona była przez śpiewaków, tancerzy, malarzy. Nie sposób było zatem, aby mogla uniknąć uroku jednej z nich. Padło na muzykę. Młodzieńcze lata minęły jej na klasycznym ćwiczeniu głosu w szkole muzycznej w Miami i śpiewaniu w kilku miejscowych chórach. W wieku 16stu lat zaczęła już koncertować, wykonując rożne standardy jazzowe. Momentem przełomowym w jej muzycznym życiu było uczestnictwo w śpiewającej acapella grupie Talisman, której istotą było opowiadanie afrykańskich historii poprzez śpiew. Okres ten miał znaczący wpływ na jej późniejszy muzyczny rozwój; do dziś podczas koncertów Shantelle wykonuje kilka otworów bez towarzystwa akompaniamentu.

W ramach Talismanu Amerykanka odbyła 3 trasy koncertowe po RPA (Cape Town i Johannesburgu); tu tez zrodziła się w niej fascynacja połączeniem rdzennej muzyki amerykańskiej z tradycyjnymi afrykańskimi pieśniami spirytualnymi. W wieku 23 lat Shantelle przeniosła się do Europy, do Paryża, gdzie kontynuowała swoja muzyczna podroż. Stale współpracuje z rozmaitymi muzykami i producentami francuskimi, coraz częściej witając na paryskich scenach. Jeszcze w 2012 roku wyrusza w trasę koncertowa po Komorach (wyspiarskie państwo w północnej części Kanału Mozambickiego).