Minęło prawie 10 lat od momentu udziału Pawła Kowalczyka w programie IDOL (finalista 3 edycji). Artystę, wzbudzającego najwięcej emocji spośród wszystkich edycji programu, co tydzień śledziło i dopingowało prawie sześć milionów widzów!

W autorskim materiale i tytułowym teledysku realizowanym do singla „RAISE ME UP” otrzymujemy znacznie więcej od tego, co charakteryzowało i wyróżniało Pawła w Idolu – niepowtarzalną i dojrzałą barwę głosu, niezwykłą charyzmę oraz zaskakującą kreację sceniczną dopełniają perfekcyjne umiejętności taneczne. Nowy teledysk KOVALCZYKA to bez wątpienia powrót wielkim stylu!

Teledysk i singiel promują drugi album wokalisty oraz producenta pod tytułem „KOVALCZYK BIG BAND PROJECT”, który znalazł się w wielu zestawieniach i podsumowaniach najlepszych płyt 2013 r.

Reżyserem teledysku jest Michał Jaskulski (laureat nagród: Los Angeles Movie Awards 2010, Very Short Movies 2010, Canada International Film Festival). Montażem zajął się Kuba Tomaszewicz (spektakularne czołówki Top Model TVN, koncert Edyty Górniak dla HBO). Choreografią zajął się Maciej Zakliczyński. Producentem jest Adrian Moćko.

„Na planie teledysku miałem wielką przyjemność pracować z wspaniałymi artystami, aktorami i twórcami, chciałem aby ten teledysk wzbudzał pozytywne emocje oraz nawiązywał do energetyzującej muzyki singla. Serdecznie dziękuje wszystkim za wspaniałą pracę na planie i efekt końcowy” – KOVALCZYK

„Nieczęsto spotykam muzykę, która powodowałaby moją chęć reżyserowania teledysków. Muzyka musi wzbudzać emocje, które chce się przełożyć na obraz. Album “KOVALCZYK BIG BAND PROJECT” w całości jest muzyką z duszą. Praca nad teledyskiem była o tyle wyjątkowa, że za chęcią promocji tej muzyki stanęło wielu profesjonalistów – od producenta teledysku, ekipy, po postprodukcję. Pozwoliło nam to przy użyciu pozornie skromnych środków – czerni bieli, ciekawych postaci i pięknych kostiumów, stworzyć klip o takiej jakości jakiej wymaga reklama czy kino! – Michał Jaskulski reżyser, operator filmowy.

Na singlu, jak i na płycie, artyście towarzyszą wielokrotnie nagradzani, najlepsi polscy muzycy: Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn, Robert Luty i Paweł Tomaszewski, Partie wokalne należą do sióstr Kuś – Magdalena Kuś i Shata QS! Cały materiał został w całości zagrany na żywo i zarejestrowany na taśmie analogowej. Ten sposób nagrania gwarantuje słuchaczom emocjonujący powrót do niepowtarzalnego brzmienia płyt winylowych. Album to wspaniałe elementy brzmienia Big Band’ów z przełomu lat 50. i 60., które były inspiracją dla artysty, połączone z nowoczesnymi brzmieniami funky, jazz i pop!

Wydawcą albumu „KOVALCZYK BIG BAND PROJECT” jest artCONNECTION music, wytwórnia, którą założył Paweł Kowalczyk. Dystrybutorem projektu jest Parlophone Music Poland Sp. z o.o., A Warner Music Group Company.
Premiera teledysku oficjalnie odbyła się 17 lutego w ZURAWINIE i była połączona z jazzowym koncertem artysty.