W cyklu: “Cały ten jazz! LIVE!”Jorgos Skolias & Oleś Duo “Sefardix”. Trio Sefardix to klimatyczna fuzja muzyki żydowskiej, jazzu, metafizycznych wokaliz rodem z Azji i instrumentalnej wirtuozeri pełnej kulturowych odniesień. Artyści wykraczają poza stereotypowe traktowanie instrumentów poszerzając paletę brzmieniową wykonywanej muzyki.

Jorgos Skolias – jego charakterystyczna, bardzo ekspresyjna barwa głosu i sposób śpiewania powoduje, że jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów jazzowych w Polsce. Jest muzykiem poszukującym nie tylko indywidualnej formuły na zastosowanie głosu ludzkiego w muzyce, ale również inspiracji w bluesie, jazzie, rocku oraz w muzyce etnicznej, od Grecji poprzez Afrykę do Indii. Na koncie ma współpracę między innymi z Tomaszem Stańką, Tomaszem Szukalskim czy Zbigniewem Namysłowskim, a także zespołami Krzak, Dżem, Osjan i Tie Break .

Oleś Duo – “rytmiczny dream team”, jak napisał o nich niemiecki magazyn JazzZeitung – to formacja tworzona przez braci: kontrabasistę Marcina i perkusistę Bartłomieja Brata Olesiów. Współpracowali z czołówką muzyków z Polski i całego świata, a są wśród nich m.in: David Murray, Theo Jorgensmann, Ken Vandermark, Andrzej Przybielski, Adam Pierończyk czy Mikołaj Trzaska. Należą do najbardziej kreatywnych artystów na polskiej scenie jazzowej, co zostało dostrzeżone i wysoko ocenione zarówno przez publiczność, jak i niezależną krytykę. Zdobywcy licznych nagród i wyróżnień, mogący pochwalić się bardzo bogatą dyskografią. Odnajdują wciąż nowe sposoby na przełamanie stereotypów, udowadniając, że kontrabas i perkusja wystarczą by stworzyć muzykę kompletną, pełną energii i niespotykanych brzmień. Kontynuują dotychczasowe poszukiwania twórcze, aby poszerzyć język jazzu o sonorystykę i koncepcje muzyki współczesnej.

Cały ten Jazz Skolias Oleś-kopia

Klub Kultury Saska Kępa
ul. Brukselska 23
Wstęp 20 zł

O CYKLU KONCERTÓW

“Cały ten jazz!” w Klubie Kultury Saska Kępa

“LIVE!” Cykl koncertów prezentujących mistrzów jazzu, zarówno tych legendarnych, jak i wschodzące gwiazdy muzyki. Skierowany będzie zarówno do znawców i miłośników jazzu, ale – co równie ważne – także do tych, którzy fanami jazzu nie są, ale oczekują muzyki na najwyższym poziomie. Artyści, którzy wystąpią na scenie Klubu Kultury Saska Kępa reprezentują głównie mainstreamowy nurt jazzu, daleki od eksperymentów i awangardy, oparty na mistrzowskim warsztacie, akademickiej wiedzy muzycznej i przede wszystkim nieprzeciętnym talencie.
Cykl “Cały ten jazz! LIVE!” podejmuje próbę pokazania otwartego i przyjaznego oblicza jazzu. W ramach cyklu do końca czerwca roku 2014 będzie można posłuchać najwybitniejszych polskich jazzmanów: Krzysztofa Herdzina, Jorgosa Skoliasa, Apostolisa Anthimosa, Henryka Miśkiewicza i in. Koncerty prowadzone będą przez dziennikarzy muzycznych.

Wstęp 20 zł

„MEET!”
Spotkania z wybitnymi muzykami jazzowymi – solowe improwizacje przeplatane rozmową czy też rozmowa przeplatana muzycznymi improwizacjami. Zaproszeni artyści będą mieli okazję opowiedzieć o swoich artystycznych poszukiwaniach i inspiracjach, historycznych sesjach nagraniowych, w których brali udział, a także o codziennym, pozascenicznym życiu jazzmana. Do końca 2013 roku gośćmi Klubu Kultury Saska Kępa będą: saksofonista Maciej Obara, pianista Wojciech Karolak, saksofonista Grzech Piotrowski, i in.

Patronem cyklu “Cały ten jazz!” są RadioJAZZ.FM, kulturaonline.pl, jazzsoul.pl oraz e-miesięcznik JazzPRESS

Wstęp wolny

PROGRAM “Cały ten jazz!”

LIVE! – godzina 19:00
wstęp 20 zł

21 stycznia – Krzysztof Herdzin Trio
18 lutego – Jorgos Skolias i Oleś Brothers
18 marca – Apostolis Anthimos Trio

MEET! – godzina 19:00
wstęp wolny

7 stycznia – Maciej Obara
4 lutego – Wojciech Karolak
4 marca – Cezary Konrad
1 kwietnia – Grzech Piotrowski
6 maja – Sławek Jaskułke

www.calytenjazz.pl

Zapraszamy!