Są takie zespoły, które zaliczamy do naszych gwiazd alternatywnej polskiej sceny muzycznej, które swoją muzyka / charakterem / pokorą przekonują nas od wielu lat, ze dobra muzyka nie zna granic i ze wyznacznikiem tego jest, ze sięgamy po nią wielokrotnie, o każdej porze dnia.

Cieszymy się, ze po dwóch latach w naszej historii koncertowej, w końcu usłyszymy tą ponadczasową muzykę na żywo, na naszej scenie: Zapraszamy 03.02.2014 na koncert i premierę najnowszego wydawnictwa pt. 'Knick-Knack II – W Poszukiwaniu Intymności’, zespołu HOW HOW!

∆ How How

∆ Pn. 03.02.2014, g. 20:30

∆ Bilety: 20 PLN

Grupa HOW HOW miała okazje pokazać się szerszej publiczności na OFF Festivalu w 2013 roku. Do tek pory działali na polu improwizacji piosenkopodobnych oraz trybalnych, instalacji dźwiękowych i pracy z obrazem. Obecnie ich uwagę zajmuje projekt Knick-Knack dotyczący szeroko rozumianych dźwięków znalezionych.
How How-kopia

KNICK-KNACK 2: W POSZUKIWANIU INTYMNOŚCI

Część pierwsza trylogii Knick-Knack oscylowała wokół pojęcia tu i teraz. Zarejestrowali ją właściwie w jednym ciągu, w stałym składzie, bez rozpracowanego planu na wydanie nagromadzonego materiału. Swobodnie zaznaczyl na linii czasu bliskie sobie momenty, które zachowali w warstwie dźwiękowej.

Druga część trylogii dotyka znacznie mocniej koncepcji dźwięków znalezionych, otwartych na technikę kolażu, dających się wielokrotnie przetwarzać i deformować. Tym razem sięgnęliśmy do naszych nagrań traktując spójność emocji i czasu wyjątkowo lekko – czerpali z każdego okresu działalności grupy HOW HOW.

Operowali zarówno na potężnych ciągach dźwiękowych, jak i na skromnych miniaturach. Łączyli przeszłość z teraźniejszością. Pamiętali o zwrotach akcji, poczuciu humoru i ich dziwności. Ostatecznie wyszło delikatnie ponad 30 minut zbitej i siarczystej narracji przypominającej mózg uwięzionego koguta. W rolach głównych: Adam Podniesiński, Mateusz Franczak, Filip Madejski i Miron Grzegorkiewicz, z gościnnym udziałem Ani Kameckiej.

Trylogia Knick-Knack zostanie w całości opisana po opublikowaniu części ostatniej.