25 stycznia na scenie klubu Blue Note w Poznaniu zagra fortepianowe trio młodego Michała Wróblewskiego utalentowanego pianisty gra różnorodne stylistycznie kompozycje lidera, pokazując szeroki wachlarz muzycznych inspiracji – od tradycyjnego stride piano, poprzez bop, cool, polski folk, po free jazz – przykuwające uwagę i zachwycające formą oraz wirtuozerią wykonania.

Michał Wróblewski

Michał Wróblewski (ur. 1983) – pianista jazzowy, kompozytor. Absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na kierunkach Kompozycja i Aranżacja oraz Fortepian. Występował na wielu festiwalach jazzowych, jak np.: Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Jazz Jantar, Pomorska Jesień Jazzowa, Jazz Fest Berlin, Jazz na Guido, Nottingham International Jazz Piano Competition czy Ars Cameralis Festival.

Od 2010 r. tworzy Michał Wróblewski Trio – własne trio jazzowe. W składzie jednych z najlepszych muzyków polskiej młodej sceny jazzowej: Michał Wróblewski – fortepian, Michał Jaros – kontrabas, Paweł Dobrowolski – perkusja. Trio zdobyło I nagrodę na konkursie młodych zespołów jazzowych Jazz Juniors w Krakowie. Ma na koncie debiutancki album zatytułowany „I Remember”, który dystrybuowany był z magazynem „Jazz Forum”, a także w polskich sklepach muzycznych. Zauważony przez krytyków i fanów zarówno w Polsce, jak i Izraelu, USA oraz Japonii. Zdobył liczne świetne recenzje trafił również na rynek japoński (Disk Union, Japan).
Paweł Wróblewski jest także laureatem Transatlantyk – Instant Composition Contest oraz finalistą Nottingham International Jazz Piano Competition 2012.

W 2011 wziął udział w nagraniu trzech płyt pt. „Starsi Panowie” z udziałem gwiazd muzyki pop – m.in. Kayah, Macieja Maleńczuka, Piotra Kukiza. Od 2011 roku pracuje nad autorskim projektem Jazz i Orkiestra – to godzinna suita na kwartet jazzowy i orkiestrę symfoniczną. Pierwsze wykonanie Jazz i Orkiestra – czerwiec 2011 w CEA Filharmonii Gorzowskiej, następnie szereg koncertów, m. in. w Studiu S1 Polskiego Radia Szczecin, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Zaowocowało to nagraniem płytowym „Jazz i Orkiestra” w styczniu 2013 r. Premiera albumu odbyła się w czerwcu 2013.

Michał Jaros (ur. 1976 r.) – kontrabasista, absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Uznany za Nową Twarz Polskiego Jazzu, laureat Grand Prix festiwalu Jazz nad Odrą 1996. Z zespołem The Newest Quartet otrzymał III nagrodę oraz wyróżnienie (1996). W 2002 roku z Pawłem Kaczmarczykiem i Pawłem Dobrowolskim I nagrodę w konkursie Jazz Juniors w Krakowie. W 2003 roku otrzymał nagrodę Grand Prix w konkursie Hot Jazz Spring w Częstochowie, otrzymując statuetkę Swingującego Kruka. Laureat Festiwalu Folkowego Polskiego Radia 2009. Laureat Stypendium Artystycznego Ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia (1997). Brał udział w najważniejszych festiwalach, m. in.: Jazz Jamboree (2007), Jazz nad Odrą, Jazz Juniors (Kaczmarczyk/Jaros/Dobrowolski Trio 2002), Amiens Jazz Festival (Shockolad, 2010), Baku Jazz Festival (Grzegorz Karnas Quintet), Ethno Jazz Festival (Dominik Bukowski Quintet 2008), Jazz Fest Brno (Grzegorz Karnas Quintet, 2009), Kaunas Jazz Festival (Piotr Wojtasik Quartet), Jazzy Colors Festival (Radek Nowicki Quartet), Kulturama Jazz Fest (Grzegorz Karnas Quintet 2009), Novum Jazz Festiwal (Piotr Baron Quartet, 2008). Koncertował z czołowymi muzykami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej.

Paweł Dobrowolski (ur. 1977) – perkusista. Od 2006 roku jest członkiem zespołu Anny Marii Jopek. Koncertował, nagrywał oraz współpracuje z takimi artystami jak m. in.: Nigel Kennedy, Anna Maria Jopek, Brad Terry, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Zbigniew Namysłowski, Michał Wróblewski, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak, Zbigniew Wegehaupt, Janusz Skowron, Henryk Miśkiewicz, Krzysztof Herdzin, Robert i Wojciech Majewscy, Mieczysław Szcześniak, Anna Serafińska. Laureat m.in.: I nagrody i statuetki Aniołka Jazzowego na festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa 2004 i 2005, Grand Prix w kategorii zespołowej 40. Wrocławskiego Festiwalu Jazzowego Jazz Nad Odrą 2004, I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Młodych i Debiutujących Zespołów Jazzowych Jazz Juniors 2002 i 2005, Wyróżnienia dla instrumentalisty na Jazz Juniors 2004, Swingujący Kruk – wyróżnienie dla instrumentalisty na IInd Hot Jazz Spring – Częstochowa 2003, I nagrody na Konkursie Zespołów Jazzowych w Radomiu 2004, I nagrody zespołowej na Kultursalon Horbiger 2004 w Wiedniu, I nagrody zespołowej Klucz do Kariery na Pomorskiej Jesieni Jazzowej 2004.

Michał Wróblewski – fortepian, Michał Jaros – kontrabas, Paweł Dobrowolski – perkusja