Cykl koncertów Babskie Granie po raz trzeci zagości w Klubie Żak. Do niedawna wydawałoby się, że zespołowe granie to zajęcie typowo męskie, ale to stereotypowe postrzeganie regularnie zmieniają kolejne artystki i składy, w których płeć żeńska zaczyna dominować. Występy na scenie klubu Żak, są jasnym dowodem, że damska scena ma moc i wielką siłę przebicia.

Tegoroczna odsłona Babskiego Grania będzie mocno jazzowa i da nam szanse na sprawdzenie czy kobieca twórczość rzeczywiście charakteryzuje się odmienną wrażliwością i podejściem do muzyki. BABSKIE GRANIE 2014 to wokalistki Anna Gadt i Agnieszka Hekiert oraz pianistka Aleksandra Tomaszewska.

Babskie Granie 2014

BABSKIE GRANIE 2014 / DZIEŃ PIERWSZY

24.01.2014 / G.20.00
ALEKSANDRA TOMASZEWSKA QUINTET feat. HENRYK MIŚKIEWICZ / premiera
Henryk Miśkiewicz – Woodwinds: Soprano, Alto, Bass Clarinet / Aleksandra Tomaszewska – piano, keybords / Michał Barański – Acoustic Bass, Bass Guitar / Maciej Grzywacz – Guitar / Paweł Dobrowolski – Drums, Percussion

Aleksandra Tomaszewska: „Mój nowy projekt z udziałem Henryka Miśkiewicza jest muzyczną odpowiedzią na to czego w nowoczesnym jazzie poszukujemy: to oryginalne, nowoczesne harmonie, bogata aranżacja, liryzm zawarty w melodii oraz nieprzewidywalna improwizacja. Quintet należy do jednych z najmniejszych składów jakim może posługiwać się kompozytor. Specjalnie dla tego zespołu został skomponowany nowy materiał i tematy takie jak np. „Green Tea”, czy ”Towarowa Street”. Premierowym wykonaniem m.in. będzie też utwór pt. „Q-8-0-7”.W Żaku zagramy w nowej aranżacji kultowy „Cristal Road” (utwór do dzisiaj spędza sen z powiek sekcji rytmicznej). Inspirują mnie Wayne Shorter, Maria Schneider i Jim McNelly. Wierzę, że nasz występ zaskoczy publiczność w Żaku swoim niespotykanym i zaskakującym brzmieniem „babskiego jazzu” jakiego Państwo jeszcze nie znają.”

BILETY
13 zł przedsprzedaż / 23 zł – super zniżka* na KARTĘ DO KULTURY i KARTĘ DUŻEJ RODZINY
15 zł przedsprzedaż / 25 zł – zniżka dla studentów*
30 zł przedsprzedaż / 40 zł – normalne
Ostatni dzień przedsprzedaży: 19.01.2014

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów normalnych w sieci Eventim.pl od 20.12.2013. Sprzedaż biletów w Klubie Żak od 7.01.2014.

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Nie ma możliwości rezerwacji biletów w cenie przedsprzedaży lub promocyjnej. / Płatność za bilety i karnety gotówką, kartą lub przelewem po uzgodnieniu z kasą. / Odbiór rezerwacji nie później niż pół godziny przed imprezą. / Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. / Liczba biletów zniżkowych na KARTĘ DO KULTURY i KARTĘ DUŻEJ RODZINY oraz w promocjach limitowana. / Niewykorzystane limity wejść na dany karnet przepadają (kino, warsztaty, kursy, inne). Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

Sprzedaż biletów normalnych i karnetów na wybrane imprezy przez sieć eventim.pl (on-line oraz w EMPIK-ach).