Czesław Niemen był ulubionym, polskim wokalistą KALINY JĘDRUSIK. Znali się osobiście i wielokrotnie spotykali przy różnych okazjach, również na ich ukochanym Żoliborzu, na którym oboje mieszkali.

17 stycznia 2014 r. mija 10 lat od śmierci Czesława Niemena. 16 lutego zaś to dzień urodzin tego Wielkiego Artysty. Gdyby żył obchodziłby w 2014 r. 75. urodziny. Właśnie w tym czasie w Kalinowym Sercu – dzięki życzliwości żony i starszej córki Artysty: Małgorzaty i Natalii Niemen – odbywać się będzie swoisty „miesiąc z Niemenem”. Cykl wydarzeń artystycznych, pod wspólnym hasłem „Pamiętamy o Niemenie” ma zaprezentować jego twórczość . Będzie to wspaniała okazja, aby poznać dzieła Czesława Niemena, jak też ich interpretacje w wykonaniu wybitnych artystów.

Wernisaż Niemen

Już w niedzielę, 19 stycznia, zapraszamy na wernisaż, który rozpocznie się o godzinie 17.00 – otworzy on wystawę Małgorzaty Niemen „CZESŁAW NIEMEN w obiektywie ŻONY”. Będzie można podziwiać czarno-białe i kolorowe fotografie ukażą „domowe” oblicze artysty. Wystawa będzie dostępna do 21 lutego.

Bądźcie z nami, wstęp na wernisaż jest bezpłatny.
Załoga Kalinowego Serca