Dzisiaj, tj. 11 stycznia w Zawierciu, w klubie Novum Zawiercie odbędzie się koncert promujący debiutancki krażek Ola Trzaska . Liderka zespołu, wokalistka, flecistka, aranżerka, songwriterka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina oraz Studium Jazzowego im. Henryka Majewskiego w Warszawie.

ola trzaska cover

ALL AROUND debiutancki album, zawierający autorskie kompozycje, które ukazują styl vintage w świeżej i oryginalnej oprawie. Płyta ta ma charakter jazzowy i bogata jest w brzmienia ciekawie zestawionych instrumentów dętych takichjak flet, flugelhorn, trąbka czy puzon. Śmiałe aranżacje utworów z nowoczesną inwencją łączą współczesne podejście do muzyki z energią przypominającą lata świetności wytwórni Motown. To szerokie spectrum barw harmonicznych przenikających się w kompozycjach sprawia, że materiał staje się wielowymiarowy. Usłyszeć można porywający funkowy groove, motywy folkowe czy klasyczną jazzową balladę, a wszystko oplecione jest prostą, acz niebanalną linią melodyczną. W projekcie nie brakuje finezji i odwagi, dlatego tak trudno jest zaszufladkować go w konkretnym gatunku muzycznym. Jakość wykonania i realizacji tej niezwykle ciekawej produkcji potęguje jej wartość i sprawia, że płyty słucha się z zapartym tchem od pierwszego do ostatniego dźwięku.

W skład zespołu wchodzą uznani muzycy młodego pokolenia, będący członkami wybitnych zespołów polskiej sceny jazzowej. Ich osiągniecia zostały wyróżnione stypendiami MŁODA POLSKA przyznawanymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ZespÓŁ TWORZĄ:

OLA TRZASKA – ŚPIEW / FLET
MARCIN PIĘKOS ­ INSTR. KLAWISZOWE
ŁUKASZ KORYBALSKI ­ TRĄBKA / FLUGELHORN
MICHAŁ TOMASZCZYK ­ PUZON
ANDRZEJ ŚWIĘS ­ KONTRABAS / GITARA BASOWA
SEBASTIAN KUCHCZYŃSKI ­ PERKUSJA

11.01.2014
NOVUM ZAWIERCIE
wstęp: 15 PLN
start: 20:30