Spotkanie z czołowym saksofonistą 7 stycznia w Klubie Kultury Saka KępaMaciej Obara to saksofonista, który udowadnia, jak muzyka jazzowa może łączyć w sobie wrzącą energię i otwarte formy zachowując lekkość przekazu. Instrumentalista, który na polskiej scenie jazzowej mimo młodego wieku zdążył przetrzeć wiele dróg, na każdej osiągając sukces. Lider jednego z najciekawszych składów – Maciej Obara International Quartet – odnoszącego obecnie międzynarodowe sukcesy. Spotkanie poprowadzi Roch Siciński

Cały ten jazz!
MEET! – Maciej Obara
7 stycznia, godz. 19:00
Klub Kultury Saska Kępa
ul. Brukselska 23
Wstęp wolny

calytenjazz_maciejobara_m__large
O CYKLU KONCERTÓW
„Cały ten jazz! LIVE!” w Klubie Kultury Saska Kępa

Cykl koncertów prezentujących mistrzów jazzu, zarówno tych legendarnych, jak i wschodzące gwiazdy muzyki. Skierowany będzie zarówno do znawców i miłośników jazzu, ale – co równie ważne – także do tych, którzy fanami jazzu nie są, ale oczekują muzyki na najwyższym poziomie. Artyści, którzy wystąpią na scenie Klubu Kultury Saska Kępa reprezentują głównie mainstreamowy nurt jazzu, daleki od eksperymentów i awangardy, oparty na mistrzowskim warsztacie, akademickiej wiedzy muzycznej i przede wszystkim nieprzeciętnym talencie. Cykl „Cały ten jazz! LIVE!” podejmuje próbę pokazania otwartego i przyjaznego oblicza jazzu.

W ramach cyklu do końca czerwca roku 2014 będzie można posłuchać najwybitniejszych polskich jazzmanów: Krzysztofa Herdzina, Jorgosa Skoliasa, Henryka Miśkiewicza i in. Koncerty prowadzone będą przez dziennikarzy muzycznych.

„MEET!”
Spotkania z wybitnymi muzykami jazzowymi – solowe improwizacje przeplatane rozmową czy też rozmowa przeplatana muzycznymi improwizacjami. Zaproszeni artyści będą mieli okazję opowiedzieć o swoich artystycznych poszukiwaniach i inspiracjach, historycznych sesjach nagraniowych, w których brali udział, a także o codziennym, pozascenicznym życiu jazzmana.

W 2014 roku gośćmi Klubu Kultury Saska Kępa będą m.in. saksofonista Maciej Obara, pianista Wojciech Karolak, saksofonista Grzech Piotrowski.

Patronem cyklu „Cały ten jazz!” są RadioJAZZ.FM, kulturaonline.pl, jazzsoul.pl oraz e-miesięcznik JazzPRESS

„Cały ten jazz!”

LIVE! – godzina 19:00
wstęp 20 zł

21 stycznia – Krzysztof Herdzin Trio
18 lutego – Jorgos Skolias i Oleś Brothers

MEET! – godzina 19:00
wstęp wolny

7 stycznia – Maciej Obara
4 lutego – Wojciech Karolak