Zapraszamy serdecznie mieszkańców Krakowa i okolic na 2 koncerty kwartetu Rafała Sarneckiego, które odbędą się w klubie Piec Art w dniach 29 i 30 grudnia o godzinie 21.30. Muzycy zaprezentują kompozycje lidera, między innymi kilka zupełnie nowych utworów, których jeszcze muzycy nie mieli okazji przedstawić krakowskiej publiczności. Każdy koncert będzie składał się z dwóch setów.

Zespół zagra w składzie:
Rafał Sarnecki – gitara
Paweł Kaczmarczyk – fortepian
Wojciech Pulcyn – kontrabas
Dawid Fortuna – perkusja

Piec Art Acoustic Jazz Club
ul. Szewska 12, Kraków

Bilety: 25zł (15 zł dla studentów)

Więcej info: http://www.rafalsarnecki.com/

Rafał Sarnecki – Gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, urodzony w 1982 roku w Warszawie. Już w 2002 roku został zauważony na “Międzynarodowym Konkursie Gitarzystów Jazzowych Guitar City 2002”, gdzie otrzymał pierwszą nagrodę. Od 2005 roku mieszka i koncertuje w Nowym Jorku, gdzie ukończył studia na prestiżowym wydziale jazzu w New School University. Jako lider własnych projektów muzycznych koncertował w Chinach, w Izraelu, na wschodnim i zachodnim wybrzeżu USA oraz w wielu krajach Europy. Od 2007r założył w Polsce własny kwartet, z którym nagrał dwie płyty prezentujące jego kompozycje. Pierwsza płyta “Songs From A New Place” nagrana w 2008 była nominowana do nagrody FRYDERYK 2009. Druga płyta “The Madman Rambles Again” została wydana przez prestiżową hiszpańską wytwórnię Fresh Sound New Talent, dla której nagrywały takie gwiazdy jak Brad Mehldau, Kurt Rosenwinkel czy Esperanza Spalding. Amerykański portal internetowy All About Jazz wymienił “The Madman Rambles Again” wśród najciekawszych albumów jazzowych 2011 roku.

“Kompozycje własne Sarneckiego łączą górnolotny liryzm, właściwy polskiej kulturze muzycznej, z niespotykanym, całkowicie rozbrajającym sposobem budowania długich i zawiłych fraz muzycznych”. – Howard Reich, 9.11.2010. Chicago Tribune

“Bardzo ciekawa płyta, świetnie napisana, doskonale zagrana. Rafał Sarnecki to kompozytor i muzyk o którym na pewno usłyszymy. Czuje się nowojorski touch. Kompozycje są spójne, ciekawe. Doskonale się tego słucha. Bomba. Gorąco polecam.” – Tomasz Stańko o płycie „The Madman Rambles Again”