Już 14 grudnia, w ramach 55. Międzynarodowego Festiwalu Jazz Jamboree 2013, wystąpi Kevin Mahogany Quintet! Koncert odbędzie się w warszawskim klubie Palladium, start o godz. 20:00.

Jazz Jamboree 2013 - Mahogany

„Kiedy byłem dzieckiem, muzyka była dla mnie tak samo ważna jak angielski i matematyka” – mówi urodzony w Kansas City Kevin Mahogany. Naukę gry rozpoczął od fortepianie a podstawową szkołę ukończył na klarnecie. W 12 roku grał już na saksofonie barytonowym występując w profesjonalnym bigbandzie Eddie Baker’s „New Breed Orchestra” Po pewnym czasie ujawnił się jego prawdziwy talent – śpiew.

Podczas studiów w Baker University, występował z różnymi zespołami instrumentalnymi i wokalnymi oraz tworzył własne zespoły wokalne: „Mahogany” – skrzyżowanie współczesnego R&B i jazzu oraz „The Apollos” – 60’s R&B dance band. Stylistycznie Kevin rozwijał własny styl wzorując się na takich mistrzach jak: Lambert Hendricks i Ross, Al Jarreau i Eddie Jefferson.

W lutym 1993 r. ukazuje się debiutancki album Kevina „Double Rainbow”, który staje się hitem na rynku muzycznym i zaraz po tym wydaje kolejne 3 albumy: „Songs and Moments”, „You Got What It Takes” i „Pussy Cat Dues” m.in. w niezależnej niemieckiej wytworni Enja.

Od 1995 Kevin pracuje w prestiżowej Warner Brothers gdzie wydaje kolejne CD: „Kevin Mahogany”, „Another Time, Another Place”, „My Romance” i „Portrait of Kevin Mahogany”. Po krótkiej przerwie Kevin powrócił na scenę w 2002 roku nagrywając „Pride and Joy” – A Tribute To The Music Of The Great Motown Era.

W ostatnich latach założył własną wytwórnię „JAZZ MAHOGANY” i wraz ze swym partnerem Rick Cioffi przygotowuje do wydania dwa projekty: „KEVIN MAHOGANY – BIG BAND” oraz „TO: JOHNNY HARTMAN” jako hołd dla wybitnego wokalisty z lat 1940/70 tych.