Rzadko się zdarza, by pojawiła się artystka tak niezwykła, torująca sobie drogę muzyką, dźwiękiem i słowami. Nieograniczona przez żaden gatunek muzyczny i mająca zamiar wyrażać siebie poprzez niepowtarzalną muzyczną ekspresję. Taką właśnie artystką jest śpiewaczka, autorka piosenek i gitarzystka Andy Allo.

Po ukazaniu się jej ostatniego albumu Superconductor zaczęła być nazywana ptakiem z

 jaskrawą funkową duszą. Nawet jej rówieśnicy nie szczędzą pochwał.

“Po ośmiu taktach jej pierwszej piosenki “People Pleaser” zdałam sobie sprawę, że przestałam oddychać. Jej piosenki są orzeźwiające, a jej wokal delikatnie płynie przez melodie. Wiersze wyrażają wszystko, muzykalność jej projektu przypomina mi dlaczego tak się zakochałam w muzyce” – powiedziała wokalistka R&B Ledisi.

Superconductor naprawdę ma w sobie “to coś” a nawet znacznie więcej. Album jest drugą próbą młodej artystki, która najwyraźniej pojawiła się aby zapoczątkować coś muzycznie świeżego.

“Na potrzeby mojego pierwszego albumu Unfresh (2009) stworzyłam gatunek zwany Alter.Hip.Soul, podczas gdy kompozycje z albumu Superconductor składają się z różnych warstw i całej masy Funku” – mówi Andy Allo.

Andy, która pochodzi z Kamerunu po raz pierwszy zetknęła się z instrumentem muzycznym w wieku 7 lat, gdy to mama zaczęła uczyć ja gry na pianinie Andy opowiada:

“Życie w Kamerunie było łatwe i proste. Byłam otoczona muzyką. Każdy ranek zaczynał się od takich nagrań jak Dolly Parton i Miriam Makeba; a podczas podróży słuchaliśmy z ojcem Fleetwood Mac”.

Andy dołączyła do New Power Generation Prince’a w 2011 roku jako solistka i gitarzystka. Prince jest współautorem trzech z dziewięciu piosenek na jej płycie, wykonawcą aranżacji jak również producentem całego albumu.

“Praca z Princem była ogromnym błogosławieństwem. Stworzył środowisko, które jest otwarte na wszelkie pomysły. To było niewiarygodne gdy przychodziłam do niego z piosenką wykonaną akustycznie, bo wszystkie tak właśnie piszę, i patrzyłam jak zamienia je w dzieło sztuki” – mówi Andy. “Wiedzieliśmy, że poprowadzi swą własną rewolucję już niedługo”- dodaje Prince. W rzeczy samej, to “niedługo” to już teraz.

12.12 andy allo plakat

Koncert Andy Allo już 12 grudnia 2013 w sopockim klubie Sfinks700, o 20:00.

Bilety w cenie 79 zł do kupienia w Empikach i na Ticketpro.pl.