Najnowszy album Agi Zaryan “Remembering Nina & Abbey” z piosenkami Niny Simone w dniu swojej premiery zdobył status Złotej Płyty! Aga Zaryan wyrusza w międzynarodową trasę koncertową, która rozpoczyna się już wkrótce.

PLAKAT NOWY ALBUM AGA ZARYAN 2013

Na płycie “Remembering Nina & Abbey” znajdują się największe przeboje z repertuaru Niny Simone, m.in. “My Baby Just Cares For Me”, “Don’t Let Me Be Misunderstood”, “Wild is The Wind” czy “I Want a Little Sugar in My Bowl”. Wszystkie utwory zyskały nowe brzmienie dzięki mistrzowskiej grze amerykańskich muzyków, których Aga zaprosiła do pracy w Conway Recording Studios w Hollywood.

Nagraniom towarzyszyła hipisowska atmosfera a w sesjach brali udział jedni z najbardziej rozchwytywanych muzyków na świecie – Brian Blade, który nagrywa m.in. z Bobem Dylanem, Joni Mitchell, Norah Jones a na co dzień współtworzy kwartet Wayna Shortera. Geri Allen, liderka jazzowej pianistyki, która ma na swoim koncie współpracę z największymi jazzmanami.

Niewątpliwym atutem albumu jest jego różnorodność stylistyczna. Remembering opowiada historię dwóch niezwykłych artystek. Nie zostały pominięte ważne protest songi, utwory bluesowe czy piosenki o zabarwieniu folkowym, które przeplatają się z kompozycjami jazzowymi. Drugą bohaterką płyty jest charyzmatyczna wokalistka jazzowa Abbey Lincoln, uważana za ostatnią wielką divę złotej ery jazzu.

Aga Zaryan “… to, co łączy Ninę i Abbey to ich niezłomna postawa artystyczna. To były silne kobiety, na scenie i w życiu. Dlatego mi imponowały … lubię wyrazistych artystów, takich, których twórczość i postawa zapada w pamięć powodując przemyślenia. Walczyły o zniesienie segregacji rasowej. To były prawdziwe Freedom Fighters! ”

Już wkrótce Aga Zaryan wyrusza w trasę koncertową aby promować najnowszy album. Niespodzianką jest udział muzyków, którzy brali udział w sesjach nagraniowych. Na koncerty przylatują m.in. Larry Koonse i Darek Oleszkiewicz.

Fragment klipu do piosenki “My Baby Just Cares For Me”:

Najbliższe koncerty:

21.11 Gdynia – Ucho,
22.11 Zakopane – Dworzec Tatrzański,
23.11. Łódź – Wytwórnia
* 25.11 Łomianki – Jazz Cafe (dodatkowy koncert)
26.11. Kraków – Klub Studio,
28.11. Tallinn – Christmas Jazz Festival,
30.11. Łomianki – Jazz Cafe
04.12. Los Angeles – Catalina,
05.12. San Francisco – Yoshi’s
07.12. San Diego – Dizzy’s
08.12. Escondido – Saloon