Tricky wystąpi w Warszawie już 18 listopada. Dzięki konkursowi, który zorganizował sam artysta, na scenie towarzyszyć mu będzie Ms. Obsession, która owy konkurs wygrała.

Ms. Obsession, to 24-letnia wokalistka i producentka, której debiutancka płyta „Lovely Fear” ukazała się 8 czerwca nakładem MsObsession, a w dystrybucji Fonografiki. Muzyka, którą gra jest wycieczką po różnych stylach muzycznych i skrajnych emocjach. Jest to fuzja electro popu, soulu, trip hopu i eksperymentalnie użytych efektów.

Jak mówi sama artystka:

„Muzykę odczuwam kolorami – płyta przechodzi od jaskrawych bo zimne, niebiesko – fioletowe barwy. Najważniejszy jest klimat, który staram się malować za pomocą głosu i brzmień czy efektów. Chcę zacierać granice międzygatunkowe, by nie skuwać muzyki w kajdany określonego stylu a bardziej pozwolić jej swobodnie wypływać z serca. Muzyka ma dla mnie być nośnikiem i wyzwalaczem emocji, ma budować klimat, opowiadać pewną historię”.

Supportem koncertu będzie Baasch, który powinien być dobrze znany naszym czytelnikom.

Baasch, a naprawę Bartek Szmidt, śpiewający na co dzień w warszawskiej grupie Plazmatikon, sprawił wszystkim sporą niespodziankę, publikując w Internecie pierwszą solową EPkę, zatytułowaną „Simple Dark Romantic Songs”, zawierającą cztery utwory, które przyniosły mu natychmiastowe porównania z dokonaniami Circlesquare. Podobnie jak działający od półtorej dekady Kanadyjczycy, Baasch również doskonale łączy spory songwriterski talent z upodobaniem do mrocznych brzmień i tanecznych rytmów, oprawiając swoje utwory w gęste brzmienia syntezatorów i niepokojąco przesterowane wokalizy. Choć zadebiutował jako solista zaledwie przed trzema miesiącami, jeden z jego utworów znalazł już sobie miejsce na prestiżowej składance Glacis Records prezentującej najciekawsze europejskie projekty z kręgu szeroko pojętej nowej elektroniki.

18 listopada 2013, Warszawa
Basen, ul. Marii Konopnickiej 6, godz. 20:00
http://facebook.com/events/645335128830199