BAASCH to pierwsze w pełni solowe przedsięwzięcie muzyka, który ma już w dorobku zarówno udział w kilku wydawnictwach jak i liczne występy w klubach i na scenach festiwalowych (Open’er Festival, Free Form Festival).

Cztery kompozycje, którymi BAASCH podzielił się niedawno za pośrednictwem internetu | http://baasch.bandcamp.com |, wzbudziły duże zainteresowanie. Opatrzone wspólnym tytułem „Simple Dark Romantic Songs”, mimo iż nie stanowią regularnego wydawnictwa, a jedynie wizytówkę nowego projektu, zostały sklasyfikowane jako EPka i jako taka doczekały się recenzji w mediach:

„Frapujące spotkanie świata emocji ze światem chromu i stali, kabli i pokręteł. Tych kilka piosenek wystarczy, by uwieść i pozostawić z niedosytem (..)” / T
-mobile Music

„Baasch (..) wdarł się bardzo subtelnie do wysublimowanego świata muzyki. EPka zatytułowana Simple Dark Romantic Songs – zaskakuje, jest niecodzienna, a wręcz intrygująca.” / jazzsoul.pl

Coraz większe grono słuchaczy, pozytywne komentarze muzycznych blogerów z różnych części świata czy prezentacja świeżego materiału na antenach Radia Roxy i Radiofonii – wszystko to zdaje się potwierdzać, że nie sposób przejść obojętnie obok wymykającej się etykietom muzyki BAASCH. Świadczą o tym również zabiegi jednej z francuskich wytwórni o pozyskanie utworu artysty na kompilację prezentującą najbardziej godne uwagi europejskie projekty z kręgu szeroko pojętej nowej elektroniki.

Debiut fonograficzny BAASCH planowany jest jeszcze w tym roku. W sieci można już nie tylko zapoznać sie z zapowiadającym album materiałem, ale także obejrzeć trailer: