Nowa wersja ostatniego albumu Artystki „Our Version Of Events“ wzbogacona o dwa dodatkowe utwory: „Next to Me (Kendrick Lamar Remix)” i „My Kind Of Love (RedOne Remix)”. Premiera 19 listopada br.

Emeli Sandé rozpoczęła swoją karierę muzyczną występując w chórku u brytyjskiego rapera Chipmunka w utworze „Diamond Rings. Był to ich pierwszy singiel, który znalazł się w top 10 brytyjskich notowań UK Singles Chart. W 2010 Sandé wystąpiła u Wileya w utworze „Never Be Your Woman, który także uplasował się w pierwszej dziesiątce listy przebojów.

Simon Cowell nazwał Sandé „swoją ulubioną obecnie autorką tekstów”. Pisała teksty wielu znanym artystom, m.in. Cher Lloyd , Parade , Susan Boyle , Gabrielle , Preeya Kalidas , Leonie Lewis , Aleshy Dixon, Cheryl Cole , Tinie Tempah oraz Mutya Keisha Siobhan .

W sierpniu 2011 Emeli wydała swój pierwszy solowy singiel „Heaven”. Utwory „Read All About It” z Professorem Greenem oraz „Next to Me ” znalazły się na pierwszych miejscach list w Polsce i wielu innych krajach Europy między innymi w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Jej debiutancki album „Our Version of Events ” stał się brytyjskim numerem jeden wkrótce po premierze w lutym 2012.

Singlem nowego wydania albumu jest „My Kind of Love (Red One and Alex P Remix)”:

Tracklista:
1. Heaven
2. My Kind Of Love
3. Where I Sleep
4. Mountains
5. Clown
6. Daddy
7. Maybe
8. Suitcase
9. Breaking The Law
10. Next To Me
11. River
12. Lifetime
13. Hope
14. Read All About It

Bonus:
15. Wonder
16. Breaking the Law (Alternate version)
17. Easier In Bed
18. Beneath Your Beautiful
19. Imagine

Extra:
20. Next To Me (Kendrick Lamar Remix)
21. My Kind of Love (Red One and Alex P Remix)