Na całym świecie znana jest ze swoich kipiących energią koncertów, porywających utworów i wielkiej pasji do muzyki. Artystka, która nie potrzebuje nut, bo gra z głębi serca, całą sobą.

Candy Dulfer zaczęła występować ze swoim nieodłącznym towarzyszem – saksofonem – jako siedmiolatka. W wieku czternastu lat była już liderem zespołu Funky Stuff, a nim ukończyła dwudziesty rok życia, miała na koncie koncerty na całym świecie. Podczas swojej dynamicznej kariery nagrywała lub występowała z takimi gwiazdami jak Prince, Dave Stewart z Eurythmics, Van Morrison, Maceo Parker, Sheila E., Mavis Staples, Lionel Richie, Beyoncé, Pink Floyd, Chaka Khan, David Sanborn, Larry Graham, Marcus Miller, Aretha Franklin, Jimmy Cliff, George Duke, Blondie, Jools Holland, Jamie Cullum, Angie Stone, Tower of Power, The Time, Alan Parsons, Fred Wesley, Pee Wee Ellis, Joey DeFrancesco, Jonathan Butler, i wieloma innymi.

Lily was here – utwór nagrany w duecie z Davem Stewartem (Eurythmics) w 1989 roku – był jej pierwszym wielkim hitem i numerem jeden w całej Europie. Dzięki temu przebojowi, granemu po dziś dzień przez stacje radiowe, stała się wielką gwiazdą światowego smooth jazzu. Rok później na rynku pojawił się jej debiutancki album Saxuality, który rozszedł się w ponad milionowym nakładzie i został nominowany do prestiżowej nagrody Grammy.

Kolejnym wielkim sukcesem stał się krążek For the love of you (1997), którym artystka podbiła Stany Zjednoczone. Płyta znajdowała się w zestawieniu Billboard charts przez ponad 40 tygodni! Candy Dulfer pojawiła się w klipie nagranym do utworu Prince’a Partyman (soundtrack do filmu do Graffiti Bridge), a niedługo potem wystąpiła z nim w specjalnej, rocznicowej edycji programu Saturday Night Live. Współpraca Candy i Prince’a układała się tak dobrze, że amerykański gwiazdor zaprosił ją do udziału w swoich kilku trasach koncertowych (w 1998, 2002 oraz 2004 roku – ostatnia to ponad 90 występów dla 1,5 mln amerykańskich fanów).

W 2003 piosenka Candy Finsbury Park, Café 67 (z albumu Right in my Soul) stała się jednym z najczęściej granych utworów w amerykańskich stacjach radiowych grających smooth jazz i wskoczyła na pierwszą pozycję w zestawieniu R&R Smooth Jazz chart. Kolejnym utworem, który powtórzył ten sukces był L.A. Citylights z albumu Candy Store. Jesienią 2011 roku artystka wydała kolejny, bardziej śmiały niż poprzednie, album Crazy, przy którym współpracowała m.in. z producentem i dyrektorem muzycznym The Black Eyed Peas.

Candy Dulfer podróżuje po świecie ze swoją grupą Funky Stuff od wczesnych lat dziewięćdziesiątych – wielokrotnie koncertowała w USA, Japonii, Kanadzie, Europie, Azji i Afryce. Jest częstym gościem na prestiżowych festiwalach jazzowych, jak np. Nice Jazz i Vienne Festival we Francji, North Sea Jazz Festival w Hadze, czy Berks Jazz Fest w USA. W trakcie trasy zaplanowanej na 2013 rok, podczas której artystce towarzyszyć będzie na scenie znany holenderski DJ, rewelacyjna saksofonistka zagra również dla polskiej publiczności – w listopadzie będziemy mogli posłuchać ich w Krakowie, Warszawie i Poznaniu. Szykuje się zatem wspaniała zabawa, podczas której Candy, jak sama przyznaje, wykona dla nas kilka muzycznych niespodzianek.

24.11.2013 – Kraków, Auditorium Maximum UJ, godz. 19:00 (KUP BILET)
25.11.2013 – Warszawa, Sala Kongresowa PKiN, godz. 19:00 (KUP BILET)
26.11.2013 – Poznań, Sala Ziemi, godz. 19:00 (KUP BILET)