Pasierbica legendy jazzu – Dona Cherry oraz siostra Eagle-Eye CherryNeneh Cherry postanowiła powrócić do muzyki. Neneh Cherry była gwiazdą w latach 90-dziesiątych, kiedy to wydała dwa albumy w klimatach funk/r’n’b (w 1989 roku “Raw Like Sushi” i w 1992 roku “Homebrew”).

Po powrocie w 1996 roku z krążkiem “Man” udała się na przere występując sporadycznie w telewizji oraz prowadząc własne show kulinarne Neneh and Andi Dish it Up.

W tamtym roku powróciła nagle jako The Cherry Thing, występując z kolektywem free jazzowym The Thing. Teraz Cherry chce wrócić do muzyki na dłuższy okres, dlatego też postanowiła podjąć współprace z producentem Four Tet i wydać pierwszy solowy album od 16 lat. Planowana data premiery to początek 2014 roku.

Opróćz Four Tet nad płytą współpracowali: duet producencki RocketNumberNine oraz Robyn. Cały album był ukończony w pięć dni, codziennie były nagrywane i miksowane dwa utwory. Neneh Cherry o tej pracy mówi następująco:

To było cudowne doświadczenie, nie bawiliśmy się muzyką, nie nagrywaliśmy tego materiału setki razy. W dzisiejszych czasach łatwo jest stworzyć puste dźwięki na komputerze, ale o wiele trudniej jest uzyskać surowość, myślę że nam się to jednak udało.