Już jutro w warszawskim klubie Absurs228 odbędzie się koncert z cyklu MUZYKA ŚWIATA. Na scenie wystąpi COKI MARQUEZ Z ZESPOŁEM. Start koncertu o godz. 20:00, bilety: 15/20 ZŁ, koncert poprowadzi Adam Dobrzyński (RDC).

coki1a

Skład zespołu:
Coki Marquez- wokal, gitara akustyczna, Tommy Dworakowski – puzon, Michał Tomaszczyk – puzon, Fernando Latorre – bas.

Coki Marquez urodził się w Chile, w jednej z najbardziej znanych rodzin muzycznych w Ameryce Łacińskiej . Wychowywał się w środku pustyni Atacama , gdzie wśród rozśpiewanych rodziców i rodzeństwa kształtowała się jego muzyczna wrażliwość. Niestety wskutek politycznych zawirowań Coki i jego rodzina musieli opuścić ojczyznę.

W 1980 roku emigrowali do Paryża. U stóp Wieży Eiffla młody Coki zdobył gruntowne wykształcenie muzyczne. Studiował muzykologię na Paris VIII i uczył się grać w prestiżowej szkole jazzowej CIM. Po ukończeniu studiów zwiedzał Europę oraz Amerykę Południową.

Efektem inspiracji i wrażeń z podróży jest jego pierwszy album „Lejanos Transseuentes” wydany w 2004 roku. W tym samym czasie koncertuje na festiwalach na całym świecie, akompaniując różnym artystom . W 2009 Coki Marquez przeniósł się do Warszawy. Rozwijajaca się scena muzyczna sprzyja spotkaniom muzyków, polskich, amerykańskich i latynoskich. W tym artystycznym tyglu powstał nowy album Cokiego: ” Mestizo Felicidad ” który zostanie wydany w październiku 2013 roku. Swieżutki materiał Cokiego to próba podsumowania jego życiowych doswiadczeń.

Melodie z Chile płynnie przechodzące w jazzowe harmonie, wzbogacone etnicznymi brzmieniami składają się na emocjonalną wypowiedź artysty.

Coki Marquez z zespołem oczarowują publiczność sceny world music i etno- jazzowych festiwali.