Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich polskich fanów artysty. Bilal wystąpi 10 listopada w katowickim klubie Hipnoza, taką informację podał na swoim oficjalnym facebookowym profilu. Na razie ceny biletów nie są jeszcze znane.

Na początku 2013 roku, Bilal wydał swoją trzecią studyjną płytę zatytułowaną „A Love Surreal”. Jak sam ujawniał jeszcze przed jej premierą, jego najnowsze dzieło jest zdecydowanie cieplejsze i bardziej zmysłowe.

„A Love Surreal” charakteryzuje bardziej akustyczne brzmienie, a w większości został on nagrany przez ten sam skład, który wspomagał go podczas pracy nad poprzednim albumem (Airtight`s Revenge z 2010 roku). Są wśród nich producent Shafiq Husayn, perkusista Steve McKie i pianista Robert Glasper. W odróżnieniu od poprzedniego albumu, który powstał z myślą o męskiej publiczności, tym razem Bilal zapragnął stworzyć piosenki dla kobiet, a co za tym idzie, głównym tematem tekstów jest tu miłość, czy też jak sam mówi, jej surrealistyczna eksploracja. Inspiracją dla tej – to znowu jego słowa – dźwiękowej galerii sztuk, czy też muzycznego muzeum były prace Salvadora Dalí, które w 2005 roku zobaczył podczas wystawy w Philadelphia Museum of Art.

Poniżej odsłuch kilku utworów z płyty, dla tych, którzy jeszcze o artyście nie słyszeli.