Niespełna miesiąc temu wspominaliśmy o ścieżce dźwiękowej do film “Wszystkie kobiety Mateusza”, więcej informacji tutaj. Dzisiaj przedstawiamy Wam obszerną informacją na ten temat. Jest to soundtrack Leszka Możdżera z najnowszej produkcji Artura “Barona” Więcka – to dźwiękowa, refleksyjna opowieść o kobiecych snach. Możdżer opowiada tę historię łagodnie – miejscami zmysłowo i sentymentalnie, miejscami stylowo i klasycznie. Na tej płycie stawia na tradycję – porusza się świadomie w przestrzeni tonalnej wykorzystując wszystkie jej walory, z chromatyką, enharmonią, zwrotami kadencyjnymi i śmiałymi połączeniami funkcyjnymi. Buduje narrację za pomocą lapidarnego, powracającego motywu, z którego rozwija kolejne odsłony muzycznej opowieści – raz w formie ballady, raz w postaci sennej kołysanki, innym razem w charakterze przekornego walca.
Prosta, ażurowa melodia głównego tematu przewija się przez tę opowieść w różnych typach faktur, od kontrapunktycznego dialogu poszczególnych instrumentów i polifonicznych struktur poprzez techniki koncertujące aż do czystej homofonii. Fortepian – atrybut kompozytora – pojawia się tu w wielu rolach: jako instrument solowy, jako część zespołu koncertującego ale także jako tło lub jeden ze składników akompaniamentu.

Leszek Możdżer, pianista, który komponuje muzykę filmową, baletową oraz teatralną. Jest również producentem muzycznym. Regularnie koncertuje na wszystkich najważniejszych europejskich i światowych festiwalach, dotychczas współpracował m.in. z Davidem Gilmourem, Naną Vasconcelos, Marcusem Millerem, Johnem Scofieldem, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańko.

Od lat nagrywa z Janem AP Kaczmarkiem, z którym zrealizował m.in. nagrodzoną Oscarem muzykę do filmu “Marzyciel”. Możdżer jest jednym z nielicznych pianistów, którego płyty sprzedają się w nakładach zbliżonych do artystów wykonujących muzykę popularną. Skomponował muzykę do filmów: “Nienasycenie” Witolda Grodeckiego, “Pub 700” i “Ostatnia wieczerza” Sylwestera Latkowskiego, “Znieważona ziemia” Michale Boganim czy “W sypialni” Tomasza Wasilewskiego.

Tracklista:
1. Ostatni sen Karoliny 3:15
2. Przebudzenie Anny 2:23
3. Wygnanie Mateusza 1:09
4. Jan i Calineczka 2:15
5. Zajawisko parapsychoerotyczne 2:30
6. Ogród Karoliny 3:24
7. Sylwester z Mateuszem 2:56
8. Pokaz mody 1:15
9. Wysiłki doktora Onyszki 1:26
10. Toutes Les Femmes de Matthieu 4:47
11. Anna i Mateusz 2:29
12. Sny kobiet 4:17
13. Przebudzenie Karoliny 2:45
14. Umarli nie są martwi 3:27
15. Świat już nie jest taki, jak powinien być 1:52
16. Rozmowa w ogrodzie 0:50
17. Hinduska metoda Tila Talunda 4:45
18. Poradnia filozoficzna 1:40
19. Pierwszy sen Karoliny 3:20