Wszystkie kobiety Beresia, Barona i Globisza czyli Cieszyn ma Sens. Pewnego dnia, dość niespodziewanie, trochę przypadkowo i banalnie umiera Mateusz. Wydarzenie to rozpoczyna lawinę zdarzeń, które do góry nogami wywrócą życie małego, cichego i spokojnego miasteczka…

„Wszystkie kobiety Mateusza” opowiadają o niewierności i jej konsekwencjach, o umieraniu, o kobietach i o małym miasteczku – opowiada o filmie jego producent Witold Bereś.

– To dowcipne, oryginalne i pełne uroku oswajanie śmierci poprzez miłość – dodaje „Baron”.

Zdarzenia te, w dowcipny i magiczny sposób, pozwalają bohaterom spojrzeć na swoje życie z innej strony, na nowo je przemyśleć, zobaczyć w innym świetle, wreszcie zmienić je na lepsze.

Po kilku latach od komedii „Anioł w Krakowie” i „Zakochany Anioł”, krakowski duet Bereś & Baron powrócił do kin filmem fabularnym. „Wszystkie kobiety Mateusza”, tragikomedia o poważnych sprawach kręcona w Cieszynie w tym właśnie mieście 8 lipca będzie miała swój specjalny, przedpremierowy pokaz z udziałem aktorów i zaproszonych gości. Poruszanie się po świecie realistycznym i onirycznym otworzyło przed twórcami ogromne pole do popisu dla postaci Mateusza i aktora, który go gra, czyli Krzysztofa Globisza.

– Bohater „Wszystkich kobiet Mateusza” to 75-letni mężczyzna. To jest gość, który kochał życie i był kochany przez kobiety. Nigdy się nie zatrzymywał, pędził. Teraz nie może odejść. Nawiedza w snach swoje byłe kochanki, kobiety samotne, nieszczęśliwe. Bardzo różne baby, w różnym wieku. W tych wizjach jest taki, jakim go sobie one wyobrażają: raz stary, raz młody, raz w okularach, raz z bokobrodami… Raz jest lekarzem, kiedy indziej śpiewakiem albo piekarzem – opowiada Baron.

Ważną rolę w filmie odgrywa muzyka za którą odpowiedzialny jest Leszek Możdżer! Niezwykły film, wielcy aktorzy i muzyka Możdżera zagwarantują sukces? – przekonamy się niebawem, a tymczasem wyczekujemy premiery z niecierpliwością.

O filmie: “Wszystkie kobiety Mateusza”

  • reżyseria Artur Więcek „Baron”
  • scenariusz Marek Fiedor i Artur Więcek „Baron” na podstawie powieści Beaty Pawlak „Aniołek”
  • muzyka Leszek Możdżer.

występują:

  • Karolina Kłos – Teresa Budzisz-Krzyżanowska
  • Mateusz Kłos – Krzysztof Globisz
  • Maciejka Kłos – Agata Kulesza
  • Michał Kłos – Piotr Pilitowski
  • Ewa Kłos – Zina Kerste i inni.