21 września zapraszamy do krakowskiego Harris Piano Jazz Bar, gdzie wystąpi jedna z najciekawszych szwedzkich wokalistek jazzowych ostatnich lat, Angelica Matveeva. Artystka zaprosiła do udziału w koncercie Pawła Kaczmarczyka, jednego z najwybitniejszych europejskich pianistów jazzowych młodego pokolenia. Koncert będzie muzyczną ucztą nie tylko dla fanów jazzu ale także da miłośników piosenki francuskiej.

Tego wieczora usłyszymy muzykę z dwóch wydanych już albumów Angelicki: jazzowego „Swedish Poetry Goes Jazz”, nawiązującego do nurtu francuskiej piosenki aktorskiej, „French Chanson”.

Usłyszymy także premierowe wykonania utworów, które artystka nagra jeszcze w tym roku wraz z Pawłem Kaczmarczykiem. Zapraszamy!

Zespół wystąpi w składzie:
Angelica Matveeva – vocal
Paweł Kaczmarczyk – piano
Maciej Adamczak – double bass
Dawid Fortuna – drums

MIEJSCE: Harris Piano Jazz Bar – Rynek Główny 28, Kraków
GODZINA: 21:30
WSTĘP: 25/30 pln
REZERWACJA STOLIKÓW: +48 12 421 57 41

Koncert Angelica

Angelica Matveeva – szwedzka wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów armeńskiego pochodzenia. Przez skandynawskie media jazzowe jest uważana za jedną z najciekawszych szwedzkich wokalistek młodego pokolenia.

Wydała dotąd dwa albumy „Swedish Poetry Goes Jazz” oraz „French Chanson”. Występowała w całej Europie. Kolejny album, który nagra jeszcze w tym roku wspólnie z Pawłem Kaczmarczykiem będzie hołdem dla takich artystów jak Freddie Hubbard, Wayne Shorter, Horace Silver, Franco Ambrosetti, Clifford Brown, Lou Donaldson.

Paweł Kaczmarczyk – polski pianista i kompozytor jazzowy. Jest jednym z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia, kompozytorem, solistą i sidemanem. Nazywany objawieniem polskiego i europejskiego rynku jazzowego; ceniony przede wszystkim za wirtuozerię, kreatywność i niezwykle dojrzałą technikę. Był wielokrotnie wybierany „Nową Nadzieją Polskiego Jazzu” przez czytelników Jazz Forum. Trzeci Album „Complexity in Simplicity” wydany w 2009 roku dla prestiżowej wytwórni ACT Music otworzył pianiście drzwi do międzynarodowej kariery.