Chłodny, niedzielny wieczór. Poznań. Około godz. 21:20 na scenę wchodzi zespół wyczekiwanej przez wszystkich gwiazdy – Alicii Keys. Po kilku minutach na platformie pojawia się Ona, ubrana w czarny kombinezon oraz kapelusz. Po kilkunastu sekundach wstępu do „Empire State of Mind” zasiada do fortepianu by rozpocząć swoją podróż.

Było to moje pierwsze spotkanie z Alicią, oczarowała mnie od pierwszych dźwięków. Ku uciesze wszystkich fanów, nie grała jedynie utworów z ostatniej płyty. Mieliśmy kolarz wszystkich największych hitów artystki, zaczynając od „Fallin'” kończąc na „Girl On Fire”. Na ogromne gratulacje zasługują osoby odpowiedzialne za wizualizację, wszystko było dopracowane na ostatni guzik, przez co odbiór koncertu był jeszcze przyjemniejszy. Nie będę opisywał po kolei każdego z utworów, bo i tak słowa nie oddadzą tego co się tam działo.

Najbardziej czekałem na trzy utwory! Pierwszym z nich był „Un-Thinkable (I’m Ready)”. Alicia oraz tancerz dali bardzo romantyczne show, w którym wykorzystali jedynie krzesła. Oglądając i słuchając tego utworu miałem wrażenie jakby był to spektakl teatralny. Drugim utworem był „If I Ain’t Got You”. Jest to mój nr 1 jeśli chodzi o utwory artystki. Od zawsze wzbudzał we mnie wielkie emocje, nie mogło być inaczej słysząc go na żywo. Kolejnym utworem był „New Day”. Nie wiem dlaczego, ale ten kawałek potrafi mnie postawić zawsze na nogi. Ogromna energia oraz rewelacyjna wizualizacja jaka towarzyszyła na scenie odczuwana była przez wszystkich.

Podsumowując, Alicia udowodniła, że jest artystką nr 1, jeśli chodzi o muzykę R&B. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że koncert był lepszy od tego, który zagrała Beyonce na Stadionie Narodowym. Nie potrzeba przebieranek i innych tego typu rzeczy, dla Alicii liczyła się muzyka i tylko ona. Mam nadzieję, że niebawem powtórzy się moje szczęście i znowu wybiorę się na jej koncert!

Setlista:
Streets of New York/Empire State of Mind
Karma
You Don’t Know My Name
Tears Always Win
Listen to Your Heart
Like You’ll Never See Me Again
A Woman’s Worth
Diary
Un-Thinkable (I’m Ready)
Try Sleeping with a Broken Heart
Fallin'
When It’s All Over
Limitedless
Unbreakable
Doesn’t Mean Anything
Brand New Me
If I Ain’t Got You
No One
New Day
Girl on Fire

Bis:
Empire State of Mind, Part II: Broken Down

Przypominamy również o konkursie, w którym do wygrania jest najnowsza, koncertowa płyta Alicii Keys. Więcej informacji tutaj.