Szczególnym punktem w wakacyjnej trasie koncertowej Adama Bałdycha będzie Kraków. Artysta wystąpi w tym mieście aż trzy razy, i to w tym samym miesiącu. A to wszystko w ramach XVIII Letniego Festiwalu Jazzowego w Piwnicy Pod Baranami.

8 lipca w Piwnicy Pod Baranami odbędzie się koncert duetu: Adam Bałdych & Paweł Kaczmarczyk ACT NIGHT. Gorzowskiego skrzypka i krakowskiego pianistę będzie można usłyszeć pierwszy raz w duecie. ACT Night połączy muzyczne ścieżki dwóch artystów nagrywających i należących do prestiżowej wytwórni ACT.

9 lipca, również w Piwnicy, Adam wystąpi ze swoim pierwszym zespołem – Up To Date. Adam Bałdych stworzył zespół wraz z Rafałem Stępniem, Jakubem Cywińskim, Bartłomiejem Rojkiem i Waldemarem Rudą w 2001 roku na warsztatach jazzowych w Chodzieży. Grupa była laureatem prawie wszystkich konkursów jazzowych w Polsce m.in. Jazz Juniors, Jazz nad Odrą czy Sax Club Gdynia. Ich ponowne spotkanie na scenie będzie prawdziwym muzycznym wydarzeniem. Up To Date wystąpi w składzie: Adam Bałdych, Rafał Stępień, Jakub Cywiński oraz Bartłomiej Rojek.

20 lipca na Małym Rynku odbędzie się NOC JAZZU. Nie może Was tam zabraknąć, abyście mogli wysłuchać tego koncertu: NOC JAZZU – Special Guest: Billy Cobham & Adam Bałdych, Vladislav Sendecki, oraz Wolfgang Schmidt.