master jam festival-plakat

“Master-Jam Festival Odessa 2013” – “Мастер-Джем Фестиваль Одессa 2013″ to międzynarodowy festiwal jazzowy, który odbywa się w Odessie. Miło nam poinformować, iż nasza redakcja jest jedynym polskim patronem medialnym nad tym wielkim wydarzeniem. Tym bardziej cieszy nas ten fakt, gdyż nad imprezą patronat objął jeden z najlepszych portali jazzowych na świecie All About Jazz. W naszej ponad 2-letniej działalności jest to ogromny sukces jak i zaszczyt.

W tym roku w Odessie będziemy mogli usłyszeć ponad 40. najlepszych improwizatorów jazzowych z 16 krajów, którzy zaprezentują się szerokiej publiczności od 5 do 8 czerwca. “Master Jam” odbędzie się w Русский театр – Russian Theatre. Warto zaznaczyć, iż po raz pierwszy na świecie w historii festiwali jazzowych na scenie spotka się ponad 40. improwizatorów.

Koncerty w ramach “Master Jam” zostały podzielone na 3 dni konkursowe, od 5 do 7 czerwca – trzy jazzowe “koktajle” swing i bebop (5 czerwca), ballady, jazz, rock i funk (6 czerwca), Latin jazz i fuzji (7 czerwca). Koncert Galowy wieńczący festiwal odbędzie się 8 czerwca – będzie to występ big bandu pod przewodnictwem Anatolija Krolla.Uczestnicy Festiwalu każdego dnia zaprezentują publiczności utwory z trzech tematów: dwa – od zalecanej listy standardów jazzowych, najczęściej używanych na jam sessions, a trzeci – będzie to dowolna kompozycja leżąca w gestii uczestników konkursu.

“Master-Jam Festival Odessa 2013” – “Мастер-Джем Фестиваль Одессa 2013” jest zwieńczeniem internetowego etapu festiwalu, który odbywał się na początku tego roku. W preselekcjach wzięło udział ponad 270 artystów z 41 krajów. Dzięki takiemu zainteresowanie na scenie w Odessie możemy usłyszeć muzyków z całego świata: m. in. ze Stanów Zjednoczonych, Kuby, Indonezji, Rosji, Holandii, Hiszpanii, Izraelu, Austrii, Ukrainy i wielu innych.