Zestawienie OLiS przedstawia 50. najchętniej kupowanych płyt w naszym kraju. Od kilku tygodni bacznie śledzimy poczynania kolejnych kompilacji z największymi utworami Anny German, na chwilę obecną w zestawieniu znajdują się 3. Do takiego stanu rzeczy przyczynił się serial o życiu i twórczości artystki.

W piątkowym notowaniu rozkład sił przedstawiał w następujący sposób: 9 nowości, 13 wykonawców awansowało, 25 zanotowało spadek oraz 3 utrzymało swoją pozycję z poprzedniego tygodnia. Niekwestionowanym liderem zestawienia jest “Złota Kolekcja” Anny German, druga lokata należy do składanki “Muzyka Radia Zet vol.4”, strefę medalową zamyka wydawnictwo Anny German “40 Piosenek”, tuż za podium uplasowało się kolejna kompilacja artystki zatytułowana “Nagrania radiowe 1961-1969. Z archiwum Polskiego Radia vol.13”. W historii notowań OLiS jest to sytuacja wręcz niespotykana, aby płyty jednego artysty, bądź kompilacje jego największych przebojów znalazły się w takiej liczbie w jednym notowaniu.

Nas bardzo cieszy obecność w zestawieniu najnowszego krążka Michaela Bublé “To Be Loved” (nasz portal objął patronat nad tym wydawnictwem) oraz kompilacji z muzyką z Siesta Festival 2013. Jesteście ciekawi jak wygląda pełne zestawienie OLIS, możecie znaleźć je tutaj. Zapraszamy Was za tydzień.