inf. tvp.pl/fot. Warner Music Poland

„House czuje bluesa”. Ekskluzywny wywiad Tomasza Kammela z Hugh Laurie w TVP2

Stworzył postać, ikonę. Za kreację w serialu „Dr House” dwukrotnie został uhonorowany Złotym Globem. Anglik, który do perfekcji opanował amerykański akcent, muzyk, pisarz, były wioślarz i bokser-amator udzielił ekskluzywnego wywiadu Tomaszowi Kammelowi. Emisja 2 maja o godz. 22.30 tylko na antenie TVP2.

Hugh Laurie i Tomasz Kammel spotkali się w Santa Monica, w stylizowanym na lata 50. hotelu przy plaży. Rozmawiali o aktorstwie, muzyce i o książkach autorstwa Hugh. Nie zabrakło także wątków dotyczących prywatnego życia aktora, takich jak jego pasja do boksu, relacje z sąsiadami polskiego pochodzenia, kłopoty związane z brytyjskim akcentem, czy zaplanowana wizyta w naszym kraju. Aktor podzielił się także kilkoma anegdotami z filmowego planu.

– To człowiek niezwykle miły i sympatyczny. Mądry, uroczy facet – mówi o swoich wrażeniach Tomasz Kammel.

W ramach rozmowy nie mogło zabraknąć pytań o „Dr House’a”, którego ósmy sezon aktualnie emitowany jest na antenie TVP2. Producenci już jakiś czas temu ogłosili, że to ostatnia seria perypetii kontrowersyjnego lekarza. Czy to faktycznie definitywny koniec jednej z najpopularniejszych produkcji ostatnich lat? Czy są przesłanki pozwalające wierzyć, że Gregory House powróci? Jak wyglądają kulisy pracy na planie tego znanego na całym świecie serialu?

Tomasz Kammel poruszył także temat muzycznej działalności Hugh Lauriego, który wydał właśnie swoją kolejną bluesową płytę zatytułowaną „Didn’t It Rain”. Prezenter TVP2 przygotował dla Hugh muzyczny prezent – album grupy Dżem.

– Hugh jest niezwykle dowcipny i błyskotliwy, to prawdziwy erudyta. Nie zapomnę jego anegdoty o lwie, przed atakiem którego można się obronić tylko w jeden sposób – wspomina Tomasz Kammel.

Jaki to sposób? Między innymi tego dowiedzą się widzowie TVP2 w czwartek, 2 maja, o godz. 22.30.

„House czuje bluesa. Ekskluzywny wywiad Tomasza Kammela z Hugh Laurie” – emisja w czwartek, 2 maja, o godz. 22.30 w TVP2.