Pardon To Tu Tomek Dąbrowskiinf./fot. prasowe

13 maja 2013 roku na scenie klubu Pardon, To Tu odbędzie się prawdziwie jazzowa uczta. 3 osobliwych Trębaczy spotkają się w tym niezwykłym i wymagającym przedsięwzięciu w jednym trio – Tomasz Dąbrowski & Kamil Szuszkiewicz i mistrz litewskiej trąbki Dominykas Vyšniauskas. Niecodzienny skład instrumentalny wykonuje niecodzienną muzykę – czerpiąc z wokalnej tradycji ludów Europy Wschodniej, bezkompromisowego jazzu, utworów chóralnych, rozszerzonych technik instrumentalnych i konceptualnej improwizacji. Specyficzny rodzaj uduchowienia idzie tu w parze z drapieżną, nowoczesną ekspresją.

Tomasz Dąbrowski – absolwent PSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale jazzu. Obecnie student wydziału kompozycji na The Carl Nielsen Academy Of Music w Odense, w Danii. Regularnie koncertuje i nagrywa w całej Europie, grając z takimi muzykami jak m.in. Jonathan Blake, Jaleel Shaw, Kris Davis, Tyshawn Sorey, Stephen Scott, Anthony Pinciotti, Bob Gulotti, Anders Mogensen, Andrew D’Angelo, Jacob Anderskov, Fredrik Lundin, Simon Krabs, Andreas Lang, Kasper Tom, Aleksander Maksymiw, Ihor Hnydyn, Anastasiya Litvinyuk, Marek Kądziela, Kenneth Knudsen, Gilad Hekselman, Oskar Gudjonsson, Kasper Tranberg. Na przełomie stycznia i lutego 2012 Dąbrowski przebywał w Nowym Jorku, gdzie nagrał dwie płyty oczekujące na rychłe wydanie: duet z genialnym Tyshawnem Soreyem na perkusji oraz trio z Kris Davis na fortepianie i Andrew Drury na perkusji.

24 września 2012 ukazała się płyta „Tom Trio”, nagrana przez Dąbrowskiego z muzykami o światowej renomie: Andersem Morgensenem i Nils Bo Davidsenem.

Kamil Szuszkiewicz – absolwent Wydziału Jazzu PSM im. F. Chopina w Warszawie. Związany z warszawską sceną muzyki niezależnej, cenioną za wielogatunkowość i brak ortodoksji. Na swojej drodze twórczej miał szczęście spotkać tak wyjątkowe postaci jak Jan Jelinek, Marcin Masecki, Władysław Jagiełło, Tadeusz Sudnik, Ziv Ravitz, Adama Kamissoko, Fred Frith, Ray Dickaty, Arturas Bumsteinas, Wojtek Traczyk, Sobura, Piotr Bejnar, Piotr Pawlak, Wolfram, Macio Moretti, Piotr Zabrodzki, Hubert Zemler, Jaime Harding, Coldair, Baaba, Janek i jego Combo i wiele innych. Członek cenionego zespołu Profesjonalizm i niszowego zespołu Kapacitron. Jego wydana w 2011 autorska płyta „Prolegomena” spotkała się z ciepłym przyjęciem. Aktualnie pracuje nad drugą.

Dominykas Vysniauskas – studiował w Litewskiej Akademii Muzycznej I Teatralnej, Leipzig Music College, SUNY Purchase College w Nowym Jorku oraz w Konserwatorium Amsterdamskim. Koncertując w Europie, Kanadzie, USA i na Islandii, współpracował z takimi artystami, jak Vijay Iyer, Klaus Kugel, Hill Green, Dalius Naujokaitis, Michael Moore, Andreas & Mathias Pichler, Jazzwerkstatt, Arturas Bumšteinas, Liudas Mockunas, Jan Mksimovicz, Grazyna Auguscik, Jarek Bester, Secret Swing Society, EBU European Youth Big Band Project “Swinging Europe”, Gerd Hermann Ortler Orchestra (GHO) i wielu innych. Eksplorując najrozmaitsze gatunki muzyki, Vysniauskas dociera do ich sedna, znajdując swój własny sposób improwizowania w obrębie zastanych struktur.