maciej_obara
Drugiego dnia XIX. edycji „Festiwalu Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie” wystąpił zdolny saksofonista Maciej Obara z projektem Maciej Obara International Quartet. Koncert odbył się w kameralnej sali Muzeum Manggha.

Razem z Obarą muzykowali Dominik Wania na fortepianie, a także przedstawiciele norweskiej sceny jazzowej: Ole Morten Vaagan na kontrabasie i Gard Nilssen na perkusji. Występ został nagrany, dlatego w niedalekiej przyszłości powinniśmy spodziewać się wydawnictwa koncertowego.

Mimo, iż Panowie ledwo zdążyli przybyć na koncert z Łodzi do Krakowa to w ich muzyce nie było słychać żadnego znużenia. Autorskie kompozycje Macieja Obary przeplatane były frywolną interpretacją muzyki Krzysztofa Komedy. Spokojne dźwięki eskalowały w dynamiczne i agresywne melodie, nieraz pojawiała się gęsia skórka. Muzycy tworzyli pełne swobody i harmonii rytmiczne konstrukcje. Nie zabrakło improwizacji i eksperymentów. Koncert przebiegł pełen ekspresji. Jestem przekonany,  że każdy ze słuchaczy wyszedł usatysfakcjonowany.

„Festiwal Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie” odkryje przed nami jeszcze wiele wspaniałych koncertów.