Bardzo Bardzojpegfot. Ola Wyłupek

Bardzo Bardzo to czterech muzyków, których połączyła miłość do muzyki. Dwóch Amerykanów i dwoje Polaków z Warszawy. Joanna Czarkowska – wokal; Gleen Guay (USA) – gitara; Andrzej Solarski – bas oraz Steve Grubbs (USA) – perkusja. Zespół w niezmiennym składzie gra od 2011 roku, a pod koniec zeszłego roku nagrał swój autorski materiał “Bardzo Bardzo”, na który składa się 7 kompozycji.

EPka zespołu “Bardzo Bardzo”, o takim samym tytule, to nowatorskie połączenie jazzu, funky a także mocniejszych rockowych brzmień. Płyta od pierwszych dźwięków przykuwa naszą uwagę. Utwór “otwierający” wydawnictwo “Deep Down” muzycznie jak i wokalnie hipnotyzuje nas. Czy mocniejsze brzmienie nam przeszkadza? – nie, wręcz przeciwnie. Jest to czysta fuzja “muzycznych smaków”. Próbujemy odnaleźć drogę, którą podąża zespół. Przemierzamy z nim wędrówkę po zgrabnie wysublimowanych dźwiękach, które otulają nasze uszy. Płyta w miarę dalszego słuchania staje się spokojniejsza, nastrojowa, pozwala nam na chwilę wytchnienia. Taki jest utwór “The Cry”, który delikatnie ukazuje nam “Better World” dość żywiołowy, energiczny. Niestety jest to 6 utwór na EPce, która zawiera 7 kompozycji. Nasz przygoda z “Bardzo Bardzo” kończy się wraz z ostatnimi dźwiękami “Palestinian Girl”.

Zespół Bardzo Bardzo debiutuje bardzo dojrzałym materiałem. EPka jest na wysokim poziomie, utwory współgrają ze sobą, nie ma czasu i miejsca na nudę. Płyta rozpoczyna się od wysokiego C i tak też jest utrzymana. Muzycy odkrywają przed nami swój talent, który okraszony jest nieprzeciętnym głosem wokalistki. Czy jest to połączenie doskonałe? Jak najbardziej TAK!