How To Dress Wellinf./fot. prasowe

6 maja w Poznaniu i dzień później w stolicy wystąpi How To Dress Well, pochodzący z Brooklynu projekt Toma Krella, entuzjastycznie przyjmowany przez fanów brzmień z pogranicza indie i nowego soulu. How To Dress Well, ze względu na barwę głosu i emocjonalną ekspresję lidera, stawiany jest w jednym rzędzie z takimi artystami jak Jamie Woon, James Blake, a nawet Frank Ocean czy The xx.

Podczas polskich koncertów goście z Nowego Jorku zaprezentują przede wszystkim materiał z najnowszego krążka „Total Loss”, jednej z najgłosniej komentowanych pozycji minionego roku. Album trafił na listy najlepszych wydawnictw 2012 tak prestiżowych serwisów jak Pitchfork, Fact Magazine czy Stereogum. Wyprodukowana wspólnie z Rodaidhem McDonaldem (The xx, King Krule) płyta, przyniosła niezwykłą fuzję emocjonalnego soulu z indie-wrażliwością i nowoczesną elektroniczną produkcją.

„Byłem bardzo nieszczęśliwy i zagubiony. Opuszczony i samotny […]. W czasie pisania tych utworów starałem się wykorzystać stratę jako źródło twórczej energii“ – wspomina Tom Krell.

„Total Loss” to płyta bardzo osobista i intymna, a zarazem hipnotyczna, poruszająca i zaskakująco komunikatywna. Piosenki How To Dress Well udowodniają, że w świecie powtórzeń i remiksów wciąż można zdobyć się na nową, a przy tym niezwykle interesującą ekspresję. Tym bardziej ekscytująco zapowiada się prezentacja tego materiału na żywo.

Bilety: przedsprzedaż 30 pln (I pula), 35 pln (II pula), 40 pln – w dniu koncertu.

Bilety na koncerty do nabycia za pośrednictwem stron Ticketpro.pl i Muno.pl oraz w stacjonarnych punktach Ticketpro (salony EMPiK, Mediamarkt, Saturn).

06.05 Spot, Poznań
07.05 1500m2, Warszawa

„Cold Nites”

„& It Was U”