Rod Stewartinf./fot. prasowe

Rod Stewart, jeden z najwybitniejszych piosenkarzy XX i początku XXI wieku wystąpi 14 września na Stadionie Miejskim w Rybniku. Koncert zainauguruje drugą edycję cyklu “Prestiżowe Gwiazdy, Złote Przeboje”. Będzie też trzecim wielkim wydarzeniem muzycznym w Rybniku. Wcześniej na tamtejszym stadionie występowali bowiem: Bryan Adams i Guns N’Roses.

– Cieszymy się, że kolejna wielka gwiazda światowej muzyki przyjedzie do naszego miasta. Dzięki takim koncertom, przez ostatnie dwa lata Rybnik zyskał bardzo wiele pod względem promocyjnym.  Stał się bardziej rozpoznawalny, jako otwarte, nie bojące się wyzwań, „miasto z ikrą”. Rod Stewart gwarantuje, że Rybnik utrzyma wysoką pozycję na ogólopolskiej mapie wiekich muzycznych wydarzeń –mówi Adam Fudali, prezydent Rybnika.

Rod Stewart to wielka postać na światowej scenie muzycznej. Piosenkarz cieszy się także olbrzymią popularnością w Polsce, co potwierdziły jego wcześniejsze wizyty w naszym kraju.

– Koncert na toruńskiej Motoarenie, który odbył się 11 czerwca 2011 roku, przyciągnął ponad 16 000 fanów piosenkarza. Z kolei występ w 2007 roku w Gdańsku zgromadził ponad 30.000 widzów – przypomina Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Urzędem Miasta w Rybniku oraz Radiem Złote Przeboje będzie organizatorem koncertu Roda Stewarta.

Szkocki piosenkarz ma na swoim koncie wiele przebojów, które do dziś można regularnie usłyszeć w rozgłośniach radiowych na całym świecie. Swoimi hitami mógłby śmiało obdarować kilku artystów. Takich utworów jak “Maggie May”, “Handbags and Gladrags”, “You’re in My Heart”, “Downtown Train”, “Angel”, “Sailing”, “Do Ya Think I’m Sexy”, “Hot Legs”, “Baby Jane” czy “Rhythm of My Heart” z całą pewnością nie zabraknie 14 września na Stadionie Miejskim w Rybniku.

– Rod Stewart to wielki showman. Kontakt z publicznością jest dla niego bardzo ważny. Słynie również z bardzo orginalnego poczucia humoru. To wszystko sprawia, że jego koncerty dla każdego są wielkim przeżyciem – wyjaśnia Marek Kurzawa z Prestige MJM.

Rod Stewart w trakcie swojej kariery muzycznej zagrał bardzo wiele niesamowitych koncertów. Co ciekawe, na jego koncie jest również największy występ na żywo, jaki kiedykolwiek miał miejsce w historii światowej muzyki. Koncert odbył się na słynnej plaży Copcabana w Rio De Janeiro i przyciągnał około 3 500 000 widzów!

– Jestem przekonany, że koncert Roda Stewarta będzie bardzo udaną inauguracją drugiej edycji cyklu “Prestiżowe Gwiazdy, Złote Przeboje”. W ubiegłym roku wszystkie koncerty, które odbyły się w ramach naszej wspólnej z Prestige MJM inicjatywy zakończyły się wielkim sukcesem organizatorów. Gwiazda Roda Stewarta gwarantuje, że podobnie będzie w tym roku – mówi Jarosław Barwiak, dyrektor programowy Radia Złote Przeboje.

Sponsorem rybnickiego koncertu jak również całego cyklu będzie firma Nice – lider w produkcji automatyki dla domu.

Bilety na koncert Roda Stewarta trafią do sprzedaży we wtorek, 19 marca, o godzinie 12:00. Będzie je można nabywać za pośrednictwem stron: www.imprezyprestige.com, www.eventim.pl oraz punktach sprzedaży EMPIK, MEDIA MARKT i SATURN.

Ceny biletów są zróżnicowane i kształtują się w następujący sposób:  99 zł i 190 zł (płyta), 260 zł (trybuny), 269 zł (Golden Circle), 450 zł (Diamond Circle) oraz 699 zł (VIP).