Ygor Przebindowski Powidokiinf./fot.

Ygor Przebindowski multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor i producent. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej) – w klasie wibrafonu. Uczeń wybitnego wibrafonisty Bernarda Maselego, jest także autorem muzyki teatralnej i filmowej. Współtworzy wiele projektów muzycznych współpracując m.in. z Edytą Geppert, Haliną Mlynkovą, Kasią Klich, Kamilą Kraus, Martyną Jakubowicz, Reni Jusis, Michałem Urbaniakiem, Robertem Amirian, Anią Dąbrowską, Iwoną Loranc, Lidią Kopanią, Grzechem Piotrowskim czy Samborem Dudzińskim. Wiosną 2012 roku ukazał się pierwszy autorski album “Powidoki”, o którym sam Ygor mówi jako o “muzyce do nienakręconego filmu”. Na płytę składa się dziesięć utworów utrzymanych w filmowej stylistyce. Płyta została zrealizowana na terenie Polski i Szwecji, przy udziale czołowych artystów polskiej sceny jazzowej.

Wraz z DJ Adamusem zajmuje się oprawą muzyczną programu Kuby Wojewódzkiego.

Sam autor mówi o “Powidokach” jako “muzyce do nienakręconego filmu”. Dziesięć utworów zamieszczonych na płycie jest unikalną kompilacją brzmień różnych instrumentów – począwszy od pianina, poprzez kontrabas, na akordeonie kończąc.
Każda z kompozycji jest osobną historią – baśnią, opowiadaną przez najlepszych. “Powidoki” gwarantują brzmienie muzyki, obok której nie można przejść obojętnie. Charakterystyczna dla albumu wysoka jakość sprawia, iż zajmuje on miejsce pośród najważniejszych płyt z polską i zagraniczną muzyką filmową. Czerpiąc z odmiennych nurtów, nieprzerwanie balansuje na krawędzi klasyki i popu. Obecnie na deskach warszawskiego Teatru na Woli możemy posłuchać i zobaczyć jego najnowszą kreację muzyczną do spektaklu ,,Iluzje” Iwana Wyrypajewa w reżyserii Agnieszki Glińskiej, z którą Ygor współpracuje od lat. Autor muzyki do spektakli teatralnych (“The Glass Menagerie”, “Pippi pończoszanka”, “Wiedźmy”, “Lulu na moście”, “20-lecie wolnej Polski”, “Kubuś fatalista i jego pan”, “Pętla”, “Antoine”, “Iluzje”) i produkcji filmowych (“Obok”, “Dotknięcie”, “Interno”, “Chwila”, “Lunatycy”, “Zwykła historia”).