Das Quartet

Dzisiaj (13.02.13r.) o 20.30 w warszawskim klubie Pardon, To Tu przy Placu Grzybowskim odbędzie się koncert “Das Quartet”, zespół wykonuje autorski repertuar z pogranicza europejskiego jazzu i muzyki improwizowanej, pełen zaskakujących melodii oraz dynamicznej rytmiki. Koncert kwartetu to niezapomniana dawka muzyki na światowym poziomie. Bezkompromisowa i energetyczna gra kwartetu w tak doborowym składzie nie pozwoli o sobie zapomnieć na długi czas!Rudi Mahall – klarnet basowy. Muzyk dobrze znany na europejskiej scenie jazzowej z unikalnego talentu i oryginalnego podejścia do grania nowoczesnego jazzu na klarnecie basowym. Rudi ma bardzo osobiste brzmienie i sposób gry. Jest uważany za jednego z najbardziej interesujących i przełomowych współczesnych klarnecistów basowych na świecie.

W ciągu trzech ostatnich dekad fascynował słuchaczy jazzu w składach takich jak Der Rote Bereich, Die Enttäuschung i u boku Aki Takase. Inni jego współpracownicy to m.in. Kenny Wheeler, Jim Black, LeeKonitz i Barry Guy. Występował na całym świecie, w tym na festiwalach: Jazz at the Mulhouse, Moers Jazzfestival, Jazzfest Berlin, także w Norwegii, Kanadzie, Afryce, Portugalii i Nowym Jorku.

Marek Kądziela – gitara. Obecnie jeden z czołowych polskich gitarzystów jazzowych, znany ze swojej współpracy ze skandynawską scena muzyczną. Lider licznych projektów: Off Quartet, Hunger Pangs czy International Jazz Quintet. Kądziela to artysta przekraczający granice stylistyk muzycznych, lecz nie stroniący od hardbopowych korzeni jazzu, do czego często nawiązuje w swojej twórczości.

Kasper Tom Christiansen – perkusista i wybitny kompozytor. Należy do nowej generacji perkusistów jazzowych, który łącząc różne gatunki muzyczne tworzy swój własny, niepowtarzalny styl. Absolwent The Carl Nielsen Academy of Music, od lat mieszka i tworzy w Berlinie. Koncertował w Stanach Zjednoczonych, Danii, Niemczech, brał udział w licznych festiwalach jazzowych: Copenhagen Jazzfestival, Leverkusener Jazztage, Jazz w Ruinach and Jazz nad Odrą. Współpraca z kolejnymi muzykami: Tobias Delius, Håvard Wiik, Tom Arthurs, Axel Dörner, Kasper Tranberg, Philipp Gropper, Alexander Frangenheim, Jan Roder, Henryk Walsdorff, Uffe Steen dała obraz jego wszechstronności i świeżości, jaką wnosi do współczesnego jazzu.

Frans Petter Eldh – kontrabas. Jeden z czołowych skandynawskich basistów, mistrz improwizacji, który wprowadza słuchacza w świat magicznego nastroju. Tworzy w Szwecji, Danii i Niemczech. Koncertował w Izraelu, Rosji i Tajlandii. Brał udział w następujących projektach: Django Bates Beloved Bird, Schneweiss und Rosenrot, Sandra Kolstad, Mads La Cour Im Beruf, The World, Sartre’s Croissant. Jego współpraca z Django Batesem przy projekcie Beloved Bird dała świetne recenzje i umieściła go w ścisłej czołówce dobrze zapowiadających się współczesnych muzyków jazzowych.

inf./fot. prasowe