JAZZ plakat

W ten piątek (8. luty) szykuje się bardzo przyjemny wieczór. O godzinie 21:00 w warszawskim klubie COCOdeORO na Żoliborzu (POTOCKA 14 róg MICKIEWICZA, wejście od Marii Kazimiery) wystąpią dwa bardzo dobre zespoły – Dave Pirus Project i De Trebles. Bilety w cenie: 10 zł (studenci), 15 zł (normalny). Poniżej informacje o wykonawcach.

Dave Pirus Project
Skład powstał jesienią tego roku z inicjatywy wokalisty i lidera formacji, jednak myśl o zespole powstała wczesną wiosną, kiedy powstawał pierwszy numer „Im waiting” i tak właśnie nazywać się będzie cykl koncertów, które mamy zamiar zagrać, bo w zasadzie czekamy na rozwój całej sytuacji. Muzyka, którą chcemy zaprezentować jest wynikiem naszych inspiracji, wpływów i jazzowych korzeni jakie każdy z nas ma obecnie w swojej edukacji ( w mniejszym lub większym stopniu, ale to zostawmy do czerwca przyszłego roku…). Nie widzę sensu na dalsze dywagacje nad tym co mamy zamiar zrobić. Chcemy zagrać dobre koncerty. Tyle.

Czym jest DavePirusProject?
„Jak dla mnie mieszanką czterech różnych osobowości nie tylko muzycznych, ale i mentalnych. Upustem emocji i chęcią dobrej zabawy. Obszarem gdzie każdy mówi głośno to co myśli. Przestrzenią, gdzie teksty są raczej wzniosłe niż nie. Szukaniem nowego miejsca i jakości w muzyce jazzowej. Wzajemnym inspirowaniem się. Domem dla mojej muzyki” Dawid Pirus.

Skład:
Dawid (Dave) Pirus – voc
Agnieszka Derlak – piano
Tymon Trąbczyński – kontrabas
Antoni Wojnar – perkusja

De Trebles
De Trebles, czyli muzyczny dom wariatów – zespół, który powstał w 2008r. w Dąbrowie Górniczej. Pod tą nazwą kryje się autorska mieszanka muzyki: soul, funk, pop, alternatywy, dopełniona nieszablonową liryką z lekką nutą humoru.

De Trebles współtworzą wykształceni muzycy z wielu miast Polski:
Marcin Łazarski (wokal), Jan Malecha (gitara), Kamil Taborek (perkusja), Tomasz Stokłosa (piano), Marcin Jadach (bas). Aktualny skład wykrystalizował się w 2012 roku. W chwili obecnej zespół jest w trakcie prac i starań nad rozpoczęciem nagrań debiutanckiej płyty.

Wysoki poziom artystyczny grupy posiada odzwierciedlenie w postaci zdobytych nagród i wyróżnień m.in.:
- I nagroda podczas VIII Wrocławskiego Festiwalu Form Muzycznych (w jury zasiadali m.in.: Kuba Badach, Grzegorz Jabłoński).
- Nagroda za „Najlepszą Kompozycję” oraz II miejsce podczas VIII Międzynarodowego Festiwalu „Carpathia Rzeszow Festival” 2012,
- Wokalista zespołu jest zwycięzcą telewizyjnego programu „Szansa na Sukces” z piosenkami Ani Dąbrowskiej
- Utwór „Jestem Kamieniem” znalazł się wśród propozycji Listy Przebojów Programu 3
– Zespół wystąpił w Radiowej Trójce podczas koncertu festiwalu Korowód 2012

http://soundcloud.com/detrebles | http://www.detrebles.com/

Termin: 8.02 piątek
Start: 21:00
Miejsce: Klub CocoDeOro, ul. Potocka 14
Bilety: 10zl ( studenci) /15zł ( normalny)
Wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/483866301673891/

Patronat medialny: jazzsoul.pl | radioaktywne.pl