podsumowanie 2012-wydarzenie

Przed nami przedostatnie podsumowanie. Tym razem możecie przeczytać jakie wydarzenia według nas były najważniejsze w naszym kraju. Mamy nadzieję, że z niektórymi się zgodzicie.

Michał Olechowski

Koncert Charliego Winstona w krakowskiej Rotundzie
Koncert przebiegł w idealnej symbiozie: wielką radość z koncertowania odczuwali sami muzycy (na scenie zachowywali się, jak rasowi rock&roll’owcy), jak i publiczność, która skakała, tańczyła i śpiewała. Charlie zaprezentował przede wszystkim najnowszy materiał z ostatniego albumu „Running Sitll”. Entuzjazm na sali królował wielki, wszyscy słuchacze głośno bisowali. Niesamowite szaleństwo i niezwykła atmosfera. (przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia)

Jakub Sokołowski

Kenny Jarret w Mościckim Centrum Kultury w Tarnowie
To co się działo na koniec koncertu, to było istne szaleństwo. Zamiast sztampowego schodzenia i wchodzenia na bis, Garrett pyta: Are you happy people? I zaczyna grać tak radosną, pełną werwy i pozytywnej energii melodię, że publiczności nie przeszkadzało, że powtarzał ją przez bodaj pół godziny (!). Bez przerwy zresztą udając, że już kończy by raz po raz znowu zaczynać grać. (przeczytaj relację)

Magdalena Walczak

„Kozmic Blues”, Natu – koncerty z okazji 50-lecia debiutu Janis Joplin
Natalia Przybysz postanowiła w 2012 roku obudzić ducha Janis Joplin. I doskonale jej się to udało. Powiem nawet więcej – duch Janis unoszący się nad nowymi aranżacjami i klasą, tego chciałoby się powiedzieć „KOZMICznego” zespołu, byłby zachwycony. Zawsze wiedziałam, co Natu potrafi robić z głosem, ale to co „wyczynia” podczas koncertów „Kozmic Blues” pokazuje ogrom jej talentu i daje słuchaczowi nieodparte poczucie, że tu i teraz Janis prezentuje się w najlepszej muzycznej postaci. Czekamy więc z niecierpliwością na płytę projektu, do której nagrania Natalia z zespołem rozpoczęła w grudniu 2012.
(relacja z koncertu w warszawskim “Cudzie nad Wisłą”)

Sistars na Festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę – 10 sierpnia 2012
Co fanka Sistars może napisać o koncercie ukochanego zespołu, tuż po ogłoszeniu jego reaktywacji? Może napisać tylko tyle, że na takie koncerty bierze się urlop, pakuje warszawską walizkę i biegnie jak na skrzydłach, żeby stać się częścią dużej publiczności, w którą wpada się jak w rozśpiewaną, szczęśliwą, roztańczoną kulę energii.
To co przychodzi mi do głowy, gdy myślę o Sistars, to wyliczanka samych bardzo ważnych elementów. Bazy, mantry, dobre myśli, filozofie i wartości. No i wolność. Wolność ich artystycznego tworzenia i bycia sobą. Wolność naszego odnajdywania siebie w sistarsowej muzyce. (przeczytaj relację)

Damian Tomczyk

Adam Bałdych w szeregach wytwórni ACT Music
Akcja “NIE BĄDŹ DŹWIĘKOSZCZELNY. WSPIERAJMY ŻYWĄ MUZYKĘ”
Akcja “LEGALNA KULTURA”

Mateusz Ryman

Michael Buble w Ergo Arenie
Od kiedy poznałem jego muzykę zostałem jego wielkim fanem. Długo musieliśmy czekać na to wydarzenie, ale dzięki Prestige MJM, w kwietniu mieliśmy okazję słuchać i oglądać pana Buble na żywo. Było to dla mnie wielkie przeżycie, na pewno długo go nie zapomnę! (przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia)