Cassandra Wilson, Kurt Elling, Tribute to Charlie Haden, Miles Smiles, Robert Glasper Experiment, Leszek Możdżer, Adam Bałdych, Adam Makowicz – to tylko niektóre atrakcje przyszłorocznego Jazzu nad Odrą!

Jazz nad Odrą już szykuje się do swojego jubileuszu. Wkrótce obchodzić będziemy 50-lecie grania nad Odrą, ale to dopiero w kwietniu 2014 roku.

Na razie przed nami 49 festiwal. Od 9 do 14 kwietnia (przez 6 dni!) gościć będziemy gwiazdy polskiego i światowego jazzu oraz oczywiście w najstarszym jazzowym konkursie nadzieje polskiego jazzu. Zgłoszenia młodzieży do konkursu już przyjmujemy.

Gwiazdami 49. festiwalowej edycji będzie dwoje wokalistów „naj” (wg krytyków Down Beatu) czyli Cassandra Wilson i Kurt Elling. Fantastycznie zapowiadają się dwa programy „poświęcone” czyli Tribute To Charlie Haden (Ernie Watts, Billy Childs, Harvey Mason, Darek Oleszkiewicz) oraz Miles Smiles (Robben Ford, Wallace Roney, Joey DeFrancesco, Omar Hakim, Rick Margitza i Darryl Jones).

Wydarzeniem może stać się również Robert Glasper Experiment. Ostatnia płyta Glaspera „Black Radio” była w Stanach nr 1. Ponadto: Leszek Możdżer, Adam Bałdych, Maya Azucena i Adam Makowicz, który zagra z Big Bandem i orkiestrą Akademii Muzycznej „Błękitną Rapsodię”.

inf. Jazz Forum