Najnowsza płyta z muzyką Włodka Pawlika związana jest z obchodami 1850-lecia Kalisza, których muzyczną kulminacją był premierowy koncert projektu „Night In Calisia” (Amber Road Project) zamówionego u Pawlika przez Miasto Kalisz oraz Dyrektora Filharmonii Kaliskiej Adama Klocka. Album od 13. listopada do nabycia w sieci Empik. JazzSoul.pl objął patronat medialny nad albumem.

Co napisał on w wydanym specjalnym programie dotyczącym tego wydarzenia:

”….cieszyłem się ogromnie, że Włodek przyjął zamówienie Filharmonii Kaliskiej na napisanie tego dzieła. Nie po raz pierwszy nasza orkiestra ma przyjemność współpracować z tym wybitnym kompozytorem i jazzmanem. Teraz mamy jednak szczególny projekt- a w nim gigant światowego jazzu Randy Brecker, kolejna znakomita kompozycja Włodka Pawlika, jego świetne Trio i duma, że to właśnie w Kaliszu, z okazji jubileuszu miasta mamy światowe prawykonanie „Night in Calisia” … Muzyka, którą Włodek Pawlik stworzył jest w moim odczuciu bardzo piękna, pełna emocji i kontrastów. Jestem przekonany, że i Państwu przypadnie ona do gustu….”

To było 2 lata temu, a rok później muzycy zdecydowali się wejść do studia, aby utrwalić tę muzykę na płycie CD, która już niebawem trafi – mamy o tym pełne przekonanie – do serc wielu słuchaczy..