Wielka radość dla fanów Mumford & Sons. Zespół już 4. marca 2013 zagra koncert w warszawskiej Stodole. Bilety w cenie 88 zł wejdą do sprzedaży 9 listopada (piątek) o 10.00 na www.LiveNation.pl. Przedsprzedaż: dotyczy wyłącznie członków fan clubu ruszy 7-8. listopada wyłącznie na www.mumfordandsons.com.

Mumford & Sons – angielski zespół folkowo-rockowy założony w 2007 rok, w skład którego wchodzą Marcus Mumford, Ben Lovett, Ted Dwane oraz Winston Marshall.

Pierwszy album zespołu „Sigh No More” wydany w 2009 roku pokrył się czterokrotną platyną w Wielkiej Brytanii i podwójną platyną w Stanach.

Drugi – „Babel” – wydany został we wrześniu 2012. “Chcieliśmy zrobić coś, czego nie musielibyśmy się wstydzić” mówi Ben Lovett.

“Jesteśmy pewni siebie i szczęśliwi, że dotarliśmy do miejsca, w którym jesteśmy – wszystko co się dzieje dookoła nas przerosło nasze oczekiwania i jest wielką niespodzianką. Kiedy zatem zaczęliśmy nagrywać tę płytę mieliśmy do wyboru: wycofać się albo zrozumieć, że ludzie polubili to co robimy i zrobić coś solidnego, z energią.”

Dwane opisuje album Babel jako
“Bardzo nasz. Pierwszy album był obrazem Mumford & Sons z 2009 roku. Tym razem jest tak samo — ale to jesteśmy my teraz, jest tam bardzo dużo żywej energii – to właśnie chcieliśmy uchwycić. Tworzenie płyty na przestrzeni roku, wchodzenie do studia, wracanie na trasę, powrót do studia… to prawie tak, jakby trasa została odciśnięta na albumie.”

Z Babel wiąże się prawdziwe uczucie kompletności, satysfakcjonującej całości oraz bogactwo muzyczne i tekstowe – romantyzm łagodzony przez siłę i wigor; energia równoważona pięknem.

“Myślę, że więcej tematów jest poruszonych na tej płycie i że trochę dojrzeliśmy” mówi Mumford. “Ted zawsze mówił, że chce, aby album był historią” dodaje. “Niekoniecznie taki z fabułą, ale taki, który możesz przesłuchać od początku do końca i który ma sens. Myślę, że to staraliśmy się zrobić i to zrobiliśmy.”

Zakończenie prac nad drugim albumem Winston podsumował:
„Skończyliśmy i możemy znowu wyruszyć w trasę, czyli wrócić do tego, co lubimy najbardziej – grania na żywo. Powrót do biznesu.”