To już 15. edycja festiwalu. Na scenie Filharmonii Wrocławskiej 10. października, zaprezentuje się zespół Ultra High Flamenco. Mamy dla Was 3. podwójne zaproszenia na to wyjątkowe wydarzenie. Aby wygrać należy odpowiedzieć na pytanie: Skąd pochodzi tradycja Flamenco? Na odpowiedzi czekamy do jutra, do godziny 10:00. Odpowiedzi ślijcie na maila: konkurs@jazzsoul.pl, z dopiskiem Flamenco. Poniżej informacja o zespole.

Ultra High Flamenco to młody hiszpański kwartet grający w składzie: Paquito González (perkusja), Alexis Lefevre (skrzypce), Pablo Martín-Caminero (kontrabas), José Quevedo (gitara flomenco). Zespół powstał dzięki inicjatywie wybitnego tancerza Flamenco, Joaquina Grilo, który doprowadził do pierwszego spotkania muzyków. Podobna wrażliwość oraz muzyczne aspiracje zadecydowały o tym, że artyści postanowili kontynuować współpracę jako Ultra High Flamenco, tworząc muzykę będącą połączeniem instrumentalnego flamenco i jazzowej improwizacji.

Zespół zadebiutował w 2007 roku na Festiwalu Flamenco w Helsinkach i w tym samym roku wydał swój pierwszy album „UHF”. Płyta zyskała tak wielką popularność, że w 2010 roku doczekała się swojej reedycji i została nominowana do nagrody Phonographic Independent Union w kategorii „najlepsza płyta flamenco”. W marcu 2011 roku zespół wydał swój drugi album zatytułowany „Bipolar”, który w hiszpańskim środowisku muzycznym wywołał spore poruszenie i zachwyt krytyki. O niezwykłej popularności Ultra High Flamenco świadczy też fakt, iż nieprzerwanie od początku swojej muzycznej kariery zapraszani są na prestiżowe festiwale poświęcone flamenco i muzyce jazzowej, odbywające się w Europie i Ameryce Południowej między innymi: Bienal de Sevilla, Festival Encuentros w Cuenca czy Festival Jazz Plus Sofía.

Sukcesy kwartetu wynikają w dużej mierze z artystycznej przeszłości muzyków. Każdy z nich bowiem współpracował z czołowymi przedstawicielami kultury flamenco, gitarzystami, śpiewakami i tancerzami między innymi z Gerardo Nuñezem, Vicente Amigo, Tomatito, Duquende czy Miguelem Povedą.

Ultra High Flamenco (Hiszpania)
Hiszpańskie improwizacje
10.10.2012, godz. 19:00
Filharmonia Wrocławska, ul. Piłsudskiego 19 40/60/70/90 PLN

Bilety ulgowe dla emerytów, w cenie 20 zł, które można kupić w siedzibie Wrocławskiego Towarzystwa Gitarowego lub w kasie przed koncertem. Rezerwacja telefoniczna: 71 718 30 17 lub mailowa: bilety@gitara.wroclaw.pl