Ifi Ude to jedna z najbardziej intrygujących postaci, jakie pojawiły się na polskiej scenie muzycznej w ostatnich latach. Jej pierwsze single: „My Baby Gone” (wraz z teledyskiem autorstwa Sióstr Bui) oraz polskojęzyczna „Fala” cieszy się bardzo dużą popularnością oraz znakomitymi recenzjami dziennikarzy i środowiska muzycznego. Podobnie przyjęty został remix „Fali” autorstwa NoBrain (to jeden z tych utalentowanych, polskich producentów, których najpierw musiały docenić zagraniczne gwiazdy. Swoim remiksem utworu „The Catalyst” wygrał konkurs zorganizowany przez Linkin Park).

Zanim jednak poznamy kolejne utwory z przygotowywanego debiutanckiego albumu artystki, będziemy mieli okazję posłuchać jej na żywo! Najbliższy koncert Ifi odbędzie się już w piątek 12 października w gdańskim Klubie Żak!

Artystka wystąpi z kilkuosobowym zespołem (Michał Chęć, Jarek Jóźwik, Agnieszka Sroczyńska, Wojtek Oleksiak, Piotrek Pacak). Nie ma wątpliwości, że nawet przy najbardziej niesprzyjających warunkach pogodowych, na koncercie poczujemy nigeryjskie ciepło.

KLUB ŻAK
ul. Grunwaldzka 195/197 GDAŃSK
DATA: 12.10.2012
START: 20:00


„My Baby Gone”
„Fala”
„Fala” remix by NoBrain

Biografia artystki:
Ifi Ude jest kompozytorką, producentką, autorką tekstów i wokalistką. Z dziewczęcą lekkością porusza się po skrajnych gatunkach muzycznych: od hipnotyzującego i mocnego transu, po egzystencjalny minimalizm. Odważnie sięga po elektronikę, którą dopełnia szeroką gamą instrumentów akustycznych. W swojej twórczości konfrontuje, zderza spuściznę swoich nigeryjskich i polskich korzeni z aktualnymi muzycznymi prądami.

Śpiewa po angielsku, polsku i w ibo, subtelnie łącząc ludyczną śpiewność z ciężkimi brzmieniami d&b i electro. Stawia na bardzo współczesny, ale odwołujący się do tradycji muzyczny eklektyzm. Ucieka przed szufladkami i kategoriami. Podąża własną muzyczną ścieżką. Zimne elektroniczne bity i arpeggia zestawia z nostalgią bluesa, ciepłem neo soulu oraz plemiennością i witalnością afrykańskich gatunków jak waka, highlife, afrobit, juju. Pomimo młodego wieku, jej twórczość jest zaskakująco dojrzała i świadczy o dużej erudycji muzycznej oraz świetnym guście. Jej siła to wpadające w ucho melodie połączone z ekstremalną dbałością o brzmienie i produkcję. Całość dopełnia spójny i oryginalny wizerunek sceniczny. W nagraniu debiutanckiego albumu pomagają jej najlepsi polscy muzycy, realizatorzy i producenci.

inf. prasowe / fot. Aparatki