Piąta odsłona Mistrzostw Polski Beatmakerów to z założenia kolejny krok naprzód. Lepsza lokalizacja, rozbudowany skład sędziowski i miejmy nadzieję, coraz wyższy poziom rywalizacji, to czynniki, które powinny dostarczyć jeszcze więcej emocji.

W tym roku, obok zwycięzców poprzedniej edycji (Nowok i Nativizm) i dwóch producentów kluczowych dla polskiej sceny, których ogłosiliśmy w zeszłym tygodniu (Noon, Envee), na kanapie sędziowskiej zasiądzie gość z zagranicy. Będzie nim jeden z największych talentów sceny brytyjskiej ostatnich lat, uznany producent i dj, mający na koncie współpracę z wieloma artystami, ERIC LAU!

Uznanie i rozgłos zapewnili mu najbardziej wpływowi prowadzący BBC Radio, między innymi Gilles Peterson czy Mary Anne Hobbs. Kiedy jego utwory zaczęły pojawiać się na antenie, nie był jeszcze zakontraktowany przez żadną wytwórnię. Jak to miało miejsce w wielu podobnych przypadkach, nie musiał jednak czekać długo na pierwsze propozycje. Pojawienie się na składance „Brawnswood Bubblers” w październiku 2006, a ostatecznie wydanie świetnie przyjętego na świecie i w Polsce solowego „New Territories ” nakładem wytwórni Ubiquity Records zapewniło mu wysoką pozycje w producenckim światku. Kolejne projekty tylko ją ugruntowały. Epka „V2” czy drugie LP pt. „Makin’ Sound” znikały z półek sklepowych w mgnieniu oka. Bieżący rok przyniósł fanom twórczości brytyjskiego producenta o chińskich korzeniach wspólny album z reprezentantem Detroit, Guilty Simpsonem. To jednak nie koniec planów wydawniczych angielskiego producenta. Istnieje duża szansa, że do czasu beatbattle.poznan, na rynku ukaże się kolejny instrumentalny album zatytułowany „One Of Many”.

Na brzmienie muzyki Erica wpływ miało wiele inspiracji. Sam artysta wymienia m. in. hip-hop, scenę zachodnio-londyńską ale i brit-pop, rock lat 60-tych czy też chińską operę. W ciągu swojej dotychczasowej kariery spotykał się w studiu z takimi artystami jak Lupe Fiasco, Dudley Perkins czy Georgia Anne Muldrow. Podczas tras koncertowych dzielił scenę z Erykah Badu i Robertem Glasperem. Związany jest również mocno z angielską sceną okołohiphopową. Na co dzień, oprócz pracy nad swoim projektami, poświęca sporo czasu w studiu jako inżynier dźwięku, m.in. mixując podcasty BTS Radio. Kiedy tylko ma okazję, Eric chętnie poświęca uwagę młodym twórcom jako mentor i lider sympozjów muzycznych dla tysięcy osób w całym Londynie. Te doświadczenia na pewno zaprocentują podczas jego wizyty w naszym kraju. W Poznaniu Eric Lau będzie pełnił rolę sędziego, pojawi się na scenie i weźmie udział w otwartej infosesji.

Oprócz ostatniej sędziowskiej odsłony, 30.09 to data oficjalnego rozpoczęcia eliminacji do 5. Mistrzostw Polski Beatmakerów. Po wszelkie informacje dotyczące wzięcia udziału w konkursie, odsyłamy Was do działu REGULAMIN.

Dziś również rozpoczyna się sprzedaż biletów. Za pośrednictwem strony proporcja.com przez najbliższy miesiąc będziecie mogli zamawiać wejściówki w mocno promocyjnej cenie, 19 zł. Z każdym kolejnym miesiącem, który będzie przybliżał nas do tego wydarzenia, ich cena będzie wzrastać, aż do kwoty 35 zł. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w zakładce KUP BILET.

inf./fot. prasowe