Mimo swoich 25 lat, Aurea jest właścicielką silnego i porywającego głosu, dzięki któremu swoim debiutanckim singlem “Busy (For Me)” szturmem zdobyła wszystkie rozgłośnie radiowe w swojej rodzinnej Portugalii.

Aurea ma potencjał światowej wokalistki. Granic nie zna także jej muzyczny talent, który za pomocą producentów João Matos, Ricardo Ferreira i Rui Ribeiro zarejestrowała na debiutanckim albumie “Aurea”. Głos, jakim obdarzona została urodzona w Santiago wokalistka uznawany jest za unikalny, a jego barwa za niezwykle charakterystyczną. Zamiłowanie do sztuki wokalnej Aurea wyniosła z domu, w którym muzyka zawsze była w centrum zainteresowania rodziny piosenkarki.

Auera na Uniwersytecie Evora w mieście Alentjo (południowa Portugalia) studiowała aktorstwo i właśnie ten kierunek studiów oraz znajomość z poznanym na roku Rui Riberio obudziły w niej uśpione od dawna marzenie o muzyce jako sztuce , której chce poświęcić swoje życie. Riberio został autorek 9 z 12 tekstów do piosenek, które ostatecznie znalazły się na debiutanckim albumie “Aurea”. Płyta utrzymana w klimacie soul-popowym zawiera wpływy także innych gatunków muzycznych, nadając jej lekkiego zabarwienia eklektyzmu. Za eklektyczną osobę uznaję także sama siebie Aurera.

Za produkcję albumu odpowiedzialne jest trio João Matos, Ricardo Ferreira and Rui Ribeiro. Dodatkowo Ferreira i Riberio współpracowali przy nagraniach, jako dyrektorzy muzyczni przedsięwzięcia.

Album zarejestrowano w Algrave (najbardziej znana destynacja turystyczna w Portugalii), gdzie młoda Aurea postanowiła zamieszkać opuszczając rodzinny dom.

Muzycznymi inspiracjami Aurei są Aretha Franklin, Joss Stone, John Mayer i Amy Winehouse, a także James Morisson i formacja Zero 7. Sama artystka ma jednak ambicje być rozpoznawana w świecie muzycznym dzięki własnym dokonaniom.

Na pierwszy singiel z albumu wytypowana została ballada “Busy (For Me)”, która dzięki swojemu uzależniającemu klimatowi zdobyła słuchaczy największych rozgłośni radiowych w Portugalii, trafiając na szczyt zarówno listy airplay jak i singlowego zestawienia iTunes.

Debiutancki album “Aurea” zadebiutował na #1 listy najchętniej kupowanych płyt w Portugalii i podium nie opuścił przez kolejne 4 tygodnie, w ekspresowym tempie uzyskując status płyty platynowej.

Polska premiera albumu “Aurea” zaplanowana jest na jutro, 2. października 2012 roku.

Tracklista:
1 The Main Things About Me
2 Busy (For Me)
3 Don’t Ya Say It
4 The Only Thing That I Wanted
5 Okay Alright
6 No No No No (I Don’t Want Fall In Love With You Baby)
7 Heading Back Home
8 Dreaming Alive
9 Tower Of Strenghth
10 Waiting, Waiting (For You)
11 Be My Baby
12 The Witch Song