Siesta w Studio –Kolejna odsłona nowego sezonu Siesty w Studio. Dwie godziny niezobowiązującej, niczym nieskrępowanej muzyki przyjaznej człowiekowi – mówi od ośmiu lat Marcin Kydryński w swoim autorskim programie w każdą niedzielę na antenie Radiowej Trójki. 12 lutego na deskach Teatru Studio rozpoczęliśmy cykl koncertów znanych artystów, słyszanych co niedziela w Radiowej Trójce. 30 września na scenie zobaczymy Marcio FaracoRolę prowadzącego i artystycznego przywódcy Siesty w Studio przyjął Marcin Kydryński – radiowiec, autor i kompozytor, producent płyt i fotograf. Współorganizator Siesta Festival w Gdańsku.

W nadchodzącym sezonie na scenie Teatru Studio wystąpią:

Marcio Faraco, brazylijski pieśniarz, kompozytor, producent, gitarzysta. Jego muzyczny styl ukształtowały liczne podróże, dzięki którym poznał różne tradycje muzyczne Brazylii: baiao, samba, toada. Dziś należy do czołowych interpretatorów bossa novy.

Camané to jeden z najoryginalniejszych wykonawców współczesnego Fado. Jego wyjątkowe interpretacje spotkały się z uznaniem zarówno tradycjonalistów, jak i bardziej postępowych słuchaczy. Przez jednych ceniony za wierność gatunkowi, przez drugich – za powiew świeżości, jaki wniósł do utartego schematu melancholijnej pieśni z akompaniamentem dwóch gitar.

Fatoumata DiawaraMalijka urodzona na Wybrzeżu Kości Słoniowej, mając na koncie szereg sukcesów aktorskich, za namową przyjaciela kupiła gitarę akustyczną i rozpoczęła solową karierę estradową. Niezwykła świeżość i bezpretensjonalna egzotyka jej kompozycji zostały szybko docenione przez słuchaczy na całym świecie.

inf./fot. strona teatru