W tym roku już od czwartku. Festiwal będzie trwał od 19 do 22 lipca. Główną sceną koncertową będzie oddana niedawno do użytku nowa scena Teatru Muzycznego w Gdyni. Przewidziano także koncert klubowy.

Największą polską gwiazdą festiwalu będzie dawno niesłyszana, oszczędnie dawkująca swoją obecność koncertową, lubiana, ceniona, podziwiana i wszystkim znana Hanna Banaszak!

Festiwal rozpocznie Mia Cooper, która jest główną wokalistką znanej pop/nujazzowej grupy Gabin! Na pewno nie zabraknie wszystkich hitów zespołu, znanych z płyt własnych, niezliczonych składanek, filmów i seriali, z „Doo Uap, doo uap, doo uap” na czele, tym bardziej, że właśnie ukazuje się najnowsza płyta zespołu podsumowująca jego pierwsze dziesięciolecie na scenie!

Po pięciu latach nieobecności, po raz drugi na scenie Ladies’ Jazz Festival wystąpi niezwykle popularna, uznana i szanowana Patricia Barber prezentując festiwalowej publiczności swój nowy repertuar.

Fortepian będzie również narzędziem ekspresji dla Leny Ledoff, mieszkającej w Polsce od kilkunastu lat artystki z Rosji, znanej choćby z niedawnych głośnych projektów jak np. Komeda-Chopin-Komeda. W Gdyni przedstawi zupełnie nowy materiał: „Od Chopina do Gershweena”.

Lubiany i bardzo popularny nurt muzyki latynoamerykańskiej będzie reprezentowany w tym roku przez argentyńską wokalistkę i pianistkę Gabrielę Anders. W jej występie znajdzie się miejsce na soul, jazz, bossa novę i oczywiście tango, ale przede wszystkim dobrą piosenkę. Będzie to jej pierwszy i jedyny koncert w Polsce!

inf./fot. prasowe