Portishead Jazz to specjalny projekt muzyków Portishead i Radiohead przygotowany dla Ery Jazzu. Polska premiera odbędzie się w czwartek 24 maja w warszawskim Palladium. To kolejny „polski” projekt muzyków Radiohead: gitarszytsa Jonny Greenwood wystapi wraz z orkiestrą Krzysztofa Pendereckiego na Openerze; perkusista Clive Deamer zagra wraz z muzykami Portishead w projekcie Ery Jazzu.To polska premiera formacji z udziałem Jima Barra – basisty Portishead, trębacza Pete Judge’a oraz – grający także w Portishead – saksofonisty Jake’a McMurchie.

„W pierwszej wersji projektu „Portishead Jazz” -mówi Dionizy Piątkowski, szef Ery Jazzu planowaliśmy zaproszenie Cliva Deamera , ale jego zobowiązania wobec Radiohead wykluczały ten pomysł. Perkusista nagrywał bowiem najnowszy album Radiohead i przygotowywał się do trasy koncertowej w Stanach i Kanadzie. Do zespołu Get The Blessing zarekomendował więc wtedy zdolną perkusistkę Daisy Palmer, z zespołu Goldfrapp. Teraz pojawi się wraz z kolegami z Portishead w warszawskim Palladium na jedynym koncercie w Polsce !”

Zaledwie cztery dni po koncercie Ery Jazzu perkusista rozpoczyna dwumiesięczna trasę z Radiohead w USA i Kanadzie, jesienią zagrają w Europie, Australii i Japonii. W czasie krótkiej, europejskiej trasy Portishead Jazz, perkusista Radiohead pojawi się tylko w Warszawie !

Organizatorzy przygotowali dodatkową pule biletów stojących ( 60,-) oraz miejsc VIP/siedzących ( 150,-).

ERA JAZZU: GET THE BLESSING – Portishead Jazz 24.05.2012, godz.20.oo – Warszawa – Palladium